Trwa ładowanie...

"To był rok!": TVP przeniósł nas w czasie. Czy to była udana wycieczka?

Rozrywkowa propozycja telewizji publicznej ma grać na sentymencie widzów do minionych dekad. Cekiny, tapiry i okrzyki zaskakującego entuzjazmu to jednak za mało, by rozbudzić apetyt na tę podróż wehikułem czasu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"To był rok!": TVP przeniósł nas w czasie. Czy to była udana wycieczka?Źródło: Materiały prasowe
dxo2cjw
dxo2cjw

To, co śmiało zaliczamy na plus, to fenomenalne materiały archiwalne: przemówienia polityków, nagrania reporterów, fragmenty dawnych festiwali, bajek i seriali. Sentyment do PRL to w Polsce wciąż samograj, tylko czy na tyle, by tworzyć z niego rozrywkowy format na piątkowe wieczorne pasmo?

"To był rok!" ma formę teleturnieju, w którym należy wykazać się wiedzą z przeróżnych dziedzin: od muzyki, przez historię codzienności do filmów i seriali.

Na pewno dobrą decyzją było obsadzenie Rogalskiej i Muchy w rolach gwiazd programu. Obie pobudzone, niemal rozhisteryzowane i przekrzykujące siebie nawzajem są najżywszym elementem show. Nie dogania ich swoją energią Antoni Królikowski, który z marnym skutkiem stara się wykrzesać z siebie zainteresowanie rokiem 1980.

dxo2cjw

Mucha i Rogalska prześcigają się w śmiechach, okrzykach, ekstatycznych chichotach... ale i tak nie udaje im się obudzić niemal śpiącej publiczności w studio. Co mogło być powodem? Być może przygotowania do nagrania trwały zbyt długo i ludzie zwyczajnie się znudzili? Może show bez montażu dłuży się niemiłosiernie? Jedno jest pewne: młodzi ludzie zebrani w studio niemrawo bijący brawo na zawołanie to najsłabszy punkt rozrywkowej propozycji TVP. Jeśli nikt ich nie dobudzi w kolejnym odcinku, to "To był rok!" nigdy nie dotrze nawet do lat 90.

To byl rok Materiały prasowe
To byl rok Źródło: Materiały prasowe

Zobacz także: nowy odcinek "Kliki Pudelka"!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dxo2cjw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxo2cjw