Trwa ładowanie...
d32onyz

"To był rok!": TVP przeniósł nas w czasie. Czy to była udana wycieczka?

Rozrywkowa propozycja telewizji publicznej ma grać na sentymencie widzów do minionych dekad. Cekiny, tapiry i okrzyki zaskakującego entuzjazmu to jednak za mało, by rozbudzić apetyt na tę podróż wehikułem czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"To był rok!"
"To był rok!" (Materiały prasowe)
d32onyz

To, co śmiało zaliczamy na plus, to fenomenalne materiały archiwalne: przemówienia polityków, nagrania reporterów, fragmenty dawnych festiwali, bajek i seriali. Sentyment do PRL to w Polsce wciąż samograj, tylko czy na tyle, by tworzyć z niego rozrywkowy format na piątkowe wieczorne pasmo?

"To był rok!" ma formę teleturnieju, w którym należy wykazać się wiedzą z przeróżnych dziedzin: od muzyki, przez historię codzienności do filmów i seriali.

Na pewno dobrą decyzją było obsadzenie Rogalskiej i Muchy w rolach gwiazd programu. Obie pobudzone, niemal rozhisteryzowane i przekrzykujące siebie nawzajem są najżywszym elementem show. Nie dogania ich swoją energią Antoni Królikowski, który z marnym skutkiem stara się wykrzesać z siebie zainteresowanie rokiem 1980.

d32onyz

Mucha i Rogalska prześcigają się w śmiechach, okrzykach, ekstatycznych chichotach... ale i tak nie udaje im się obudzić niemal śpiącej publiczności w studio. Co mogło być powodem? Być może przygotowania do nagrania trwały zbyt długo i ludzie zwyczajnie się znudzili? Może show bez montażu dłuży się niemiłosiernie? Jedno jest pewne: młodzi ludzie zebrani w studio niemrawo bijący brawo na zawołanie to najsłabszy punkt rozrywkowej propozycji TVP. Jeśli nikt ich nie dobudzi w kolejnym odcinku, to "To był rok!" nigdy nie dotrze nawet do lat 90.

To byl rok Materiały prasowe
To byl rok

Zobacz także: nowy odcinek "Kliki Pudelka"!

d32onyz

Podziel się opinią

Share

d32onyz

d32onyz