To był rok. Rusza nowy program TVP

To był rok. Rusza nowy program TVP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Redakcja WP Popkultura

06.03.2019 11:03, aktual.: 06.03.2019 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"To był rok!" – nowy program rozrywkowy dla całej rodziny. Dwie gwiazdorskie drużyny, na czele których staną kapitanowie Anna Mucha i Antoni Królikowski, będą rywalizowały ze sobą w quizach, dotyczących w każdym odcinku jednego, wybranego roku – od lat 60. ubiegłego wieku do początku wieku XXI.

Stylizowana na tamte czasy scenografia oraz kostiumy i make-up uczestników, sprawią, że widzowie przeniosą się w dalszą i tę całkiem niedaleką przeszłość!

Drużyny rywalizować będą w trzech głównych rundach, w których odpowiedzą na pytania związane zarówno z popkulturą, modą, obyczajami, życiem codziennym, jak też sportem, motoryzacją, zabawkami czy gadżetami. Pytania będą bogato ilustrowane materiałami, m.in. z archiwum TVP.

W każdym odcinku przypomnimy też największe przeboje danego roku, jeden z nich zaśpiewa specjalny gość muzyczny, wiązankę innych – prowadząca i kapitanowie. Nieodłącznym elementem programu będzie 100-osobowa widownia, która z racji młodego wieku nie może pamiętać tamtych czasów, ale będzie musiała ocenić, np. jaka zabawka z przeszłości zrobiłaby dziś większą karierę lub, który amant z lat 60. byłby dziś najpopularniejszy na Instagramie. Program poprowadzi Marzena Rogalska.

Obraz
© Materiały prasowe

PROWADZĄCY
Antek Królikowski: aktor, prezenter, osobowość telewizyjna. Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w polskim show-biznesie. Znany z takich produkcji jak: „Bodo”, „Miasto 44”, „Karbala”, „Dywizjon 303” i wielu seriali, w tym seria „Nad rozlewiskiem”. W roli prowadzącego mogliśmy go oglądać w uwielbianym przez widzów programie „Kocham Cię Polsko!”. W „To był rok!” stanie na czele dwuosobowej drużyny, która będzie konkurować z duetem dowodzonym przez Annę Muchę.

Anna Mucha: aktorka, jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej popkultury i według magazynu „Forbes” jedna ze stu najcenniejszych gwiazd polskiego show-businessu. Prawdziwy wulkan energii i dobrego humoru. Na ekranie zadebiutowała jako dziecko, w filmie Andrzeja Wajdy – „Korczak”. Znana z wielu filmów i seriali, m.in. „Lista Schindlera”, „Sąsiady”, „Młode wilki 1/2”,„Chłopaki nie płaczą”, czy „M jak miłość”. Ostatnio jej talent komediowy mogliśmy podziwiać w kontynuacji kultowego filmu – „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.” Na teatralnych deskach można ją oglądać w bestsellerowych spektaklach „Pikantni”, „Przygoda z ogrodnikiem” i „Letni dzień”. W programie „To był rok!” będzie dowodzić duetem, rywalizującym z teamem Antoniego Królikowskiego.

Marzena Rogalska: dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Karierę w Telewizji Polskiej rozpoczęła od współpracy z krakowskim oddziałem, gdzie prowadziła magazyn filmowy. Uwielbiana przez widzów ze względu na duże poczucie humoru i wielką charyzmę. Od 2009 roku jest prowadzącą w porannym paśmie TVP2 – „Pytanie na Śniadanie”. W latach 2009-2011 stała na czele jednej z drużyn w rozrywkowym show „Kocham Cię Polsko!”. W „To był rok!” zobaczymy ją w roli gospodyni programu.

TO BYŁ ROK! 1980 (Odcinek 1)

emisja: piątek, 8.03, godz. 20:35

Każdy odcinek programu „To był rok” jest wycieczką w czasie. Tym razem wehikuł zabiera prowadzącą – Marzenę Rogalską oraz kapitanów – Annę Muchę i Antoniego Królikowskiego w podróż do roku 1980, kiedy cała Polska nuciła „Bananowy song”, „Najwięcej witaminy” i „Wszystko czego dziś chcę”. W składzie drużyn znajdą się Wanda Kwietniewska, która pomimo kontuzji wkroczy w wieczór wspomnień mocnym krokiem oraz Marek Piekarczyk z charakterystycznym wąsem, który był jego znakiem rozpoznawczym w 1980 roku.

Obraz
© Materiały prasowe

Dowiemy się, dlaczego Wanda z zespołem wystąpiła w Opolu w marynarskich strojach, z jakiego powodu Marek chował kartki żywnościowe do klasera i sprzedał obrączkę. Towarzyszyć nam będą historie o za małych jeansach, kobiecej modowej kreatywności oraz ojcostwie i zmienianiu pieluch tetrowych „wrażliwymi dłońmi ceramika”.

Założymy „lenonki”, raz jeszcze obejrzymy serial „Dom” i wrócimy na Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie. A dzięki występowi Agnieszki Włodarczyk, przez moment poczujemy się jak w „Boskim Buenos”.

Nie zabraknie zaciętej rywalizacji, wybuchów popcornu i pytań do młodej widowni, która tamte czasy pamięta tylko z opowiadań. A wszystko po to, by przekonać się, kto zdobędzie statuetkę roku 1980.

Jaką przypadłość miał kultowy Rubin 714? Jaki tajemniczy gość planował w 1980 roku wielki skok? Kto nie wie, co oznacza skrót „PEWEX”? Odpowiedź na te pytania poznacie 8 marca o 20:35 w TVP1.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także