Trwa ładowanie...
d3zrt7w

Telewizja Polska traci widzów. Od "Wiadomości" wolą "Fakty" TVN-u

W ubiegłym tygodniu Polsat wyprzedził TVN i został nowym liderem rynku telewizyjnego. Kolejne miejsce zajęło TVP2 plasując się przed TVP1. Największą oglądalnością cieszyły się w zeszłym tygodniu mecze polskiej reprezentacji oraz serial "M jak miłość". Historycznie niski wynik odnotowały za to "Wiadomości" TVP1.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes TVP Jacek Kurski
Prezes TVP Jacek Kurski (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d3zrt7w

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal wirtualnemedia.pl, w okresie od 2 do 8 września b.r. największą publiczność przed telewizorami zgromadził niedzielny mecz Polski z Czarnogórą w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Łączna widownia wygranego przez Polaków spotkania wyniosła 9,45 mln osób. Drugie miejsce pod względem oglądalności zajął emitowany 2 października odcinek serialu "M jak miłość" (5,81 mln widzów).

Trzecia pozycja należała do czwartkowego eliminacyjnego meczu pomiędzy Polską a Armenią (6 mln oglądających). Na czwartej lokacie znalazło się studio sportowe po spotkaniu Polska-Czarnogóra, które śledziło 4,60 mln widzów. Kolejne miejsca zajęły kolejno: odcinek telenoweli "Na dobre i na złe" w TVP2 (4,1 mln), realty show "Rolnik szuka żony" (3,62 mln), epizod serialu "Barwy szczęścia" (3,61 mln)

Facebook.com

Wśród programów informacyjnych najchętniej oglądanym były "Fakty" stacji TVN, które 3 października obejrzało 3,19 mln osób. Drugim najpopularniejszym formatem okazał się "Teleexpress" z 8 października, który zgromadził 2,47 mln widzów. Po raz pierwszy w historii w tygodniowym rankingu oglądalności nie znalazły się "Wiadomości" TVP1.

d3zrt7w

Najwyższą widownię wśród formatów typu talent show odnotował pokazywany 7 października odcinek programu "Mam talent!" (3 mln). Wysoką oglądalność miał również show Telewizji Polskiej "The Voice of Poland" (2,4 mln).

Polsat awansował z drugiego miejsca i jest w chwili obecnej liderem wśród widzów. Stacja wyprzedziła TVN i Dwójkę. Tuż za podium znalazła się Jedynka.

ZOBACZ TAKŻE: Tak Polsat walczy o widzów: modelki plus size paradują w bieliźnie przed strażakami

d3zrt7w

Podziel się opinią

Share

d3zrt7w

d3zrt7w