Trwa ładowanie...

"Teleexpress": Klaudiusz Pobudzin nowym szefem redakcji

Share
"Teleexpress": Klaudiusz Pobudzin nowym szefem redakcji
Źródło: Eastnews
d46314y

Zarząd Telewizji Polskiej w ubiegły poniedziałek odwołał ze stanowiska kierownika redakcji "Teleexpressu" Marka Walencika. Funkcję tę Walencik pełnił od lutego br. Z TVP był związany wcześniej w latach 2006-2009: był zastępcą dyrektora TVP2 ds. kreatywnych. Wcześniej był producentem telewizyjnym, pracował też w TVN i RMF FM. Jego poprzednik natomiast, kierujący programem od 2011 roku, Jerzy Modlinger, został w lutym przeniesiony do Akademii Telewizyjnej - jednostki zajmującej się szkoleniami dziennikarskimi.

Nowym szefem "Teleexpressu", jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, został Klaudiusz Pobudzin. W Telewizji Polskiej pracował od stycznia br., jako reporter "Wiadomości" TVP1. Wcześniej pracował m.in. w Telewizji Trwam. Wybór zarządu TVP jest o tyle zaskakujący, że jeszcze niedawno Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji skrytykowała jego materiał o szczycie NATO w Polsce, zarzucając mu nieznajomość faktów historycznych, niski poziom dziennikarstwa i braki warsztatowe. We wspomnianej relacji, opisując historię wejścia naszego kraju do NATO, nie wspominano o roli odegranej w tym przez Bronisława Geremka, Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego.

- Analiza treści materiału wykazała, że autor ignorując fakty historyczne, w sposób wybiórczy i jednostronny zaprezentował wydarzenia związane z dążeniem Polski do członkostwa w NATO, ukazując wyłącznie w negatywnym kontekście udział polityków związanych ze środowiskiem Unii Wolności i środowiskami lewicowymi w kolejnych etapach prowadzących do akcesji- napisała wówczas KRRIT.

d46314y

Jak podało biuro prasowe TVP, Walencik rozstał się ze stacją za porozumieniem stron. Jak z zadaniem kierowania "Teleexpressem" poradzi sobie jego następca?

Zobacz także: Kraśko o pracy w DDTVN: "Jestem zachwycony. Telewizja nie dzieli się na poważną i niepoważną"

d46314y

Podziel się opinią

Share
d46314y
d46314y