Trwa ładowanie...
d2dh3m9

Jednostka

Najnowsze informacje
5.0
(527 głosów)
Oceń:

„Jednostka” (The Unit) to amerykański serial akcji, dramat, thriller. Opowiada o losach specjalnej jednostki wojskowej. Premiera miała miejsce w USA 7 marca 2006 roku w stacji CBS. Serial składa się z czterech serii. Od września 2010 roku serial był emitowany w Telewizji Puls. W 2007 roku pierwszy sezon serialu został wydany w Polsce na DVD przez firmę Imperial.

Produkcja serialu została w 2007 roku przerwana na czas strajków scenarzystów w USA. Tylko 11 odcinków zostało nagranych i pokazanych w telewizji. 4 sezon skończył się na 22 odcinku.

Bezimienni, nieistniejący - oni tworzą tajną, zawodową jednostkę wojskową działającą ponad rozkazami. Najtrudniejsze, niemal niewykonalne misje zlecane są właśnie tym żołnierzom. Z pozoru zwykli oficerowie łączności, w rzeczywistości chodzące maszyny do zabijania. Bez względu czy w kraju, czy za granicą – zawsze anonimowi, zawsze niewidzialni - ci bohaterowie, każdego dnia ryzykują życie dla dobra Ameryki i jej mieszkańców.

Jednostka jest organizacją w Armii Stanów Zjednoczonych podobną do Delta Force. Są w niej najlepsi żołnierze armii USA wybrani w testach. Działa pod oficjalną nazwą "303rd Logistical Studies Group". Komandosi odpowiadają tylko przed Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Ich misje to pilnie strzeżone tajemnice państwowe. Zajmują się walką z terroryzmem, ochroną ważnych osobistości, odbijaniem zakładników oraz uczestnictwem w wielu niebezpiecznych akcjach.

Serial jest oparty na książce Erica Haneya “Inside Delta Force: The Story of America's Elite Counterterrorist Unit”. Serial został stworzony dla stacji CBS przez Davida Mameta, producentem jest Shawn Ryan.

Obsada serialu „Jednostka” składa się z następujących aktorów: Dennis Haysbert, Regina Taylor, Scott Foley, Robert Patrick, Audrey Marie Anderson, Max Martini, Abby Brammell, Demore Barnes, Michael Irby, Nicole Steinwedell.

Jednostka
Tytuł oryginalny

Unit, The

Gatunek

akcji, dramat, serial, wojenny

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dh3m9
d2dh3m9
d2dh3m9