Trwa ładowanie...
dkki1q9

"Taniec z gwiazdami". Damian Kordas choruje na cukrzycę: "ta choroba to nie wyrok!"

Damian Kordas, zwycięzca "Tańca z gwiazdami", zmaga się z poważną chorobą. Od wczesnego dzieciństwa cierpi na cukrzycę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Taniec z gwiazdami". Damian Kordas choruje na cukrzycę: "ta choroba to nie wyrok!"
"Taniec z gwiazdami". Damian Kordas choruje na cukrzycę: "ta choroba to nie wyrok!" (ONS.pl)
dkki1q9

Damian Kordas zdobył popularność w wielu programach rozrywkowych, gdzie udało mu się odnieść zwycięstwo. Zdobył główną wygraną w takich programach jak "Masterchef" czy "Agent - gwiazdy". Tym razem do swojej listy sukcesów może dopisać triumf w ostatniej edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie w finale pokonał Barbarę Kurdej-Szatan.

Znacznie gorzej wygląda jednak sytuacja zdrowotna Kordasa. Młody kucharz od 6. roku życia choruje na cukrzycę typu 1. Nigdy jednak nie pozwolił, by choroba przeszkodziła mu w życiu zawodowych i osiąganiu wyznaczonych celów.

dkki1q9

- Jestem przykładem, że ta choroba to nie wyrok! Można z nią żyć i nawet ją polubić. Dzięki niej podjąłem się misji: swoją popularność chciałbym wykorzystać do krzewienia wiedzy na temat tej choroby. Jestem gościem na obozach dla diabetyków, spotykam się z dziećmi, które też zmagają się z cukrzycą i jestem otwarty na kolejne działania - powiedział w rozmowie z "Party".

Damian Kordas, tak jak inne osoby zmagające się z cukrzycą, muszą przestrzegać restrykcyjnej diety, a także nosić przy sobie pompę insulinową oraz glukometr. Gwiazdor musiał nosić je przy sobie również w trakcie nagrywania programów.

ZOBACZ TAKŻE: Damian Kordas wygrał "Taniec z Gwiazdami". "Trochę rutyna się włączyła"

dkki1q9

Podziel się opinią

Share

dkki1q9

dkki1q9