Skąd ten pasek? W TVP mówili o pośle PiS i izbie wytrzeźwień. Na pasku Tusk

"Wiadomości" poświęciły głośnym problemom posła PiS 10 sekund czasu antenowego
"Wiadomości" poświęciły głośnym problemom posła PiS 10 sekund czasu antenowego
Źródło zdjęć: © TVP VOD

21.10.2022 23:03, aktual.: 22.10.2022 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątek 21 października "Wiadomości" TVP i "Fakty" TVN - dwaj najwięksi konkurenci w kategorii programów informacyjnych - zajęły się aferą posła Przemysława Czarneckiego, który miał leżeć na przystanku z dwoma promilami alkoholu we krwi. Jak można było się spodziewać, obie stacje podeszły do tematu z zupełnie innej strony, tworząc własną narrację i przesłanie dla swoich widzów.

Temat posła zawieszonego przez Jarosława Kaczyńskiego w "Faktach" TVN pojawił się ok. godz. 19:12. Reportaż trwał blisko 3 minuty i zawierał szczegółowe doniesienia o sprawie, o której zrobiło się głośno dzień wcześniej. Dużą część materiału stanowiło nagranie spod izby wytrzeźwień, gdzie reporter TVN próbował wyciągnąć od Czarneckiego komentarz. Bez skutku.

Dużo chętniej o zachowaniu posła PiS wypowiadali się dla TVN posłowie opozycji. W reportażu podano także, że Przemysław Czarnecki jest synem Ryszarda Czarneckiego, prominentnego europosła z PiS, że jego aktywność w Sejmie jest praktycznie zerowa, oraz że jest oskarżony (trwa proces) o zranienie nożem gościa zabawy sylwestrowej w swoim domu.

W "Wiadomościach" TVP też wspomniano o problemach posła Czarneckiego. Był to temat poruszony w połowie głównego wydania i zajął całe 10 sekund czasu antenowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnecki zawieszony w prawach członka partii. Decyzję podjął prezes Jarosław Kaczyński po informacjach o tym, że polityk miał spędzić noc w izbie wytrzeźwień - powiedziała Marta Kielczyk, po czym od razu przeszła do następnego tematu.

Informacja podana przez "Wiadomości" nie była zilustrowana żadnym materiałem wideo. Redakcja najwyraźniej uznała, że wiadomość o nocy w izbie wytrzeźwień i zawieszeniu Czarneckiego przez Kaczyńskiego wyczerpuje temat. Zastanawiający był jednak pasek, który pojawił się u dołu ekranu, gdy Kielczyk odczytała tę krótką informację o problemach posła PiS.

Przez cały czas na ekranie widniało bowiem hasło "Marcin W.: Dałem łapówkę Tuskowi". Był to tytuł kolejnego materiału "Wiadomości", który być może został wyświetlony przez pomyłkę w momencie, gdy prezenterka informowała o Czarneckim. A może miał odwrócić uwagę od 10-sekundowej wiadomości rzucającej cień na członka partii rządzącej? "Wiadomości" zazwyczaj wyświetlały bowiem pasek zgodny z tematem nawet wtedy, gdy informacja była krótka i nie zawierała materiału wideo.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się "Wielką wodą" (jak oni to zrobili?!), znęcamy się nad rozczarowującymi "Pierścieniami Władzy" oraz wspominamy najlepsze i najstraszniejsze horrory w historii. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)
Zobacz także