Trwa ładowanie...
d20h3gh

Tadeusz Zwiefka pracował w TVP. Teraz ujawnia swoje zarobki jako poseł

Tadeusz Zwiefka przez lata był prowadzącym "Wiadomości" i sprawozdawcą parlamentarnym. Później jednak zajął się polityką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Zwiefka
Tadeusz Zwiefka (East News)
d20h3gh

Ostatnio politycy musieli ujawnić swój majątek oraz zarobki, której otrzymują jako europosłowie. Tadeusz Zwiefka większości jest znany jako prezenter "Wiadomości", korespondent parlamentarny, a także wykładowca akademicki.

W 2004 r. dziennikarz podjął decyzję o tym, że zajmie się polityką. Otrzymał mandat europosła z ramienia Platformy Obywatelskiej i od tego momentu cały czas zasiadał w Parlamencie Europejskim.

ZOBACZ: Kurski zdetronizował konkurencję. "Najlepszy Sylwester w Polsce"

Według oświadczenia majątkowego, które zostało opublikowane, Zwiefka zgromadził 600 tys. zł i 80 tys. euro. Poseł twierdzi, że nie posiada domu, ani mieszkania, ale jest właścicielem działki o wartości ok. 880 tys. zł.

d20h3gh

Poza tym Tadeusz Zwiefka posiada dwa auta. To Opel Astra z 2010 r. oraz nowe Volvo XC60 z 2019 r.

Przeczytaj: Do "Wiadomości" TVP zawitał XXI w. Niestety tylko, jeżeli chodzi o oprawę wizualną

Szczególną uwagę zwracają jednak zarobki posła. Tadeusz Zwiefka w Parlamencie Europejskim do listopada 2019 r. zarobił ponad 68 tys. euro, czyli przeszło 290 tys. złotych. Oznacza to, że były prezenter "Wiadomości" mógł liczyć na miesięczną pensję w wysokości ok. 26 tys. zł.

Tadeusz Zwiefka to polski dziennikarz i polityk. Mężczyzna był posłem do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, a także posłem na Sejm IX kadencji. W 2019 r. nie wystartował w kolejnych wyborach europejskich.

d20h3gh

Podziel się opinią

Share
d20h3gh
d20h3gh