Trwa ładowanie...

Tadeusz Zwiefka pracował w TVP. Teraz ujawnia swoje zarobki jako poseł

Tadeusz Zwiefka przez lata był prowadzącym "Wiadomości" i sprawozdawcą parlamentarnym. Później jednak zajął się polityką.

Share
Tadeusz Zwiefka pracował w TVP. Teraz ujawnia swoje zarobki jako poseł
Źródło: East News
dhc8u6a

Ostatnio politycy musieli ujawnić swój majątek oraz zarobki, której otrzymują jako europosłowie. Tadeusz Zwiefka większości jest znany jako prezenter "Wiadomości", korespondent parlamentarny, a także wykładowca akademicki.

W 2004 r. dziennikarz podjął decyzję o tym, że zajmie się polityką. Otrzymał mandat europosła z ramienia Platformy Obywatelskiej i od tego momentu cały czas zasiadał w Parlamencie Europejskim.

ZOBACZ: Kurski zdetronizował konkurencję. "Najlepszy Sylwester w Polsce"

Według oświadczenia majątkowego, które zostało opublikowane, Zwiefka zgromadził 600 tys. zł i 80 tys. euro. Poseł twierdzi, że nie posiada domu, ani mieszkania, ale jest właścicielem działki o wartości ok. 880 tys. zł.

dhc8u6a

Poza tym Tadeusz Zwiefka posiada dwa auta. To Opel Astra z 2010 r. oraz nowe Volvo XC60 z 2019 r.

Szczególną uwagę zwracają jednak zarobki posła. Tadeusz Zwiefka w Parlamencie Europejskim do listopada 2019 r. zarobił ponad 68 tys. euro, czyli przeszło 290 tys. złotych. Oznacza to, że były prezenter "Wiadomości" mógł liczyć na miesięczną pensję w wysokości ok. 26 tys. zł.

Tadeusz Zwiefka to polski dziennikarz i polityk. Mężczyzna był posłem do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, a także posłem na Sejm IX kadencji. W 2019 r. nie wystartował w kolejnych wyborach europejskich.

dhc8u6a

Podziel się opinią

Share
dhc8u6a
dhc8u6a