Tadeusz Rydzyk wezwał słuchaczy do działania. Chodzi o "atak na Jana Pawła II"

Ojciec Tadeusz Rydzyk wzywał do modlitwy przebłagalnej za "znieważenie Jana Pawła II" przez Marcina Gutowskiego
Ojciec Tadeusz Rydzyk wzywał do modlitwy przebłagalnej za "znieważenie Jana Pawła II" przez Marcina Gutowskiego
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

06.11.2022 22:43, aktual.: 07.11.2022 06:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie milkną echa po publikacji Marcina Gutowskiego z TVN24, który w książce "Bielmo" przedstawiał dowody i relacje dotyczące udziału papieża w tuszowaniu pedofilii. "Co wiedział Jan Paweł II" - brzmi podtytuł książki Gutowskiego, który słyszał, że o. Tadeusz Rydzyk wezwał do modlitwy przebłagalnej za "znieważenie papieża". Teraz dziennikarz ma do redemptorysty jedną prośbę.

- Ostatnio pewien duchowny stwierdził, że swoimi materiałami "naplułem mu w twarz". Dostaję też groźby, żebym nie wychodził na ulicę; groźby pozwów, bo rzekomo uraziłem czyjeś uczucia religijne; hektolitry pomyj - mówił Marcin Gutowski w rozmowie z WP o reakcjach, jakie wywołała jego praca dotycząca Jana Pawła II.

Autor reportaży w TVN24 i książki "Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II" podkreślał, że "dziennikarz jest od przedstawiania faktów, a nie wydawania wyroków czy skazywania". Mimo to poruszony przez niego temat wywołał lawinę hejtu i często bezmyślnej krytyki, która nie odnosi się do zarzutów, dowodów czy relacji przedstawianych w książce.

"Bielmo" zostało odebrane jako atak na papieża Polaka m.in. przez ojca Tadeusza Rydzyka, który ogłosił to wspólnocie związanej z Radiem Maryja. Gutowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti przeprowadzonej dla Onetu opowiedział o apelu, który redemptorysta skierował do swoich słuchaczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Wzywa do modlitwy, co mnie bardzo cieszy, bo to jest jego zadanie jako kapłana. Tylko wzywa do modlitwy przebłagalnej za rzekome znieważenie Jana Pawła II przez tzw. dziennikarza Marcina Gutowskiego. W ogóle jestem wzruszony, że tak zostałem doceniony w liście do rodzin Radia Maryja - mówił reporter TVN24.

Gutowski dodał, że nie wie, czy o. Rydzyk zwracał się z tym apelem jako kapłan, czy jako polityk. On sam ma do założyciela Radia Maryja jedną prośbę.

- Zachęcam o. Tadeusza do przeczytania książki, do zweryfikowania poglądu, czy to na pewno jest atak na Jana Pawła II - powiedział Gutowski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (118)
Zobacz także