Trwa ładowanie...
d7lovf6

"Szkło kontaktowe" ze sprostowaniem za fikcyjny cytat Piotra Glińskiego

Kontrowersyjna wypowiedź o artystach, którą w programie TVN24 przypisano ministrowi kultury była nieprawdziwa. Stacja zamieściła wyjaśnienia we wtorkowym wydaniu "Szkła kontaktowego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Markowski i Krzysztof Daukszewicz żartowali ze słów ministra, które okazały się nieprawdziwe
Grzegorz Markowski i Krzysztof Daukszewicz żartowali ze słów ministra, które okazały się nieprawdziwe
d7lovf6

"Jeżeli trochę artystów wymrze z powodu koronawirusa, to zostaną tylko ci najlepsi" - brzmiały rzekome słowa ministra Glińskiego, które przytoczyli na antenie gospodarze satyrycznego programu Grzegorz Markowski i Krzysztof Daukszewicz 29 lipca br. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, na sytuację zareagowało Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po ponad dwóch tygodniach od emisji programu, pojawiło w tej sprawie sprostowanie. Wyemitowano je w przerwie reklamowej w trakcie poniedziałkowego wydania "Szkła kontaktowego".

Sprawę nagłośnił użytkownik Twittera, który zmieścił na swoim profilu zdjęcie sprostowania autorstwa Anny Pawłowskiej-Pojawy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak czytamy: "Nieprawdą jest, aby Piotr Gliński udzielił wywiadu angielskiej lub brytyjskiej prasie, w którym padło zdanie 'Jeżeli trochę artystów wymrze z powodu koronawirusa, to zostaną tylko ci najlepsi'. Przypisywane wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu stwierdzenie w rzeczywistości nigdy nie zostało przez niego użyte".

d7lovf6

Przypomnijmy, że Grzegorz Markowski poza TVN24 pojawia się także w Radiu Nowy Świat. Jest jednym z gospodarzy porannych audycji, które prowadzi wspólnie z Katarzyną Kasią, która także towarzyszy mu w programie "Szkło kontaktowe".

Minister Kultury o pomocy dla artystów. Wymienia działania tarczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7lovf6

Podziel się opinią

Share
d7lovf6
d7lovf6