"Szkło kontaktowe" dostało bana od Pawłowicz. "Oj, zabolało"

Profil "Szkła kontaktowego" na Twitterze został zablokowany przez Krystynę Pawłowicz
Profil "Szkła kontaktowego" na Twitterze został zablokowany przez Krystynę Pawłowicz
Źródło zdjęć: © Twitter

16.08.2022 10:46, aktual.: 16.08.2022 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Krystyna Pawłowicz (zwana profesorem) nas zablokowała" - czytamy na twitterowym profilu "Szkła kontaktowego". Jak wnioskują twórcy programu, sędzina Trybunału Konstytucyjnego najprawdopodobniej obraziła się za to, co powiedziano o niej na antenie TVN24.

W poniedziałkowym wydaniu "Szkła kontaktowego" Tomasz Sianecki podzielił się na antenie informacją o tzw. banie od Krystyny Pawłowicz, a następnie wraz z Andrzejem Andrusem zastanawiali się, co mogło skłonić sędzinę do takiego kroku.

- Mamy podejrzenia, że może Katarzyna Kasia powiedziała za dużo rzeczy prawdziwych o pani Krystynie Pawłowicz - stwierdził Sianecki, nawiązując do niedzielnego wydania "Szkła kontaktowego", którego sędzina była jedną z bohaterek. A wszystko za sprawą jej szeroko komentowanego w mediach społecznościowych wpisu o Odrze, w którym była posłanka PiS szukała winnych po niemieckiej stronie rzeki, a na koniec zadała iście detektywistyczne pytanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Myślę, że ustalić należy, w czyim interesie było zatrucie Odry" - zakończyła swój wpis na Twitterze Pawłowicz. I to właśnie do tych słów odniosła się na antenie satyrycznego programu TVN24 Katarzyna Kasia, delikatnie sugerując, że sędzina TK pochodzi z innej planety. Dosłownie i w przenośni sprowadziła Pawłowicz na Ziemię.

- To jest zakończenie, które mogłaby napisać kosmitka z jakiejś bardzo odleglej planety - stwierdziła gospodyni "Szkła", dodając: - Bo my, tu na Ziemi, nie możemy zdawać takiego pytania, bo rzeczą najbardziej oczywistą jest, że zatrucie Odry nie leży w niczyim interesie - podsumowała Katarzyna Kasia, zrównując z ziemią patologiczny wręcz schemat myślowy dawnej posłanki PiS, znanej miłośniczki jedzenia sałatek podczas posiedzeń Sejmu, a dziś dumnej sędziny Trybunału Konstytucyjnego.

"Krystyna Pawłowicz (zwana profesorem) nas zablokowała. Na TT nie wchodziliśmy z nią w polemikę. Pewnie oglądała wczorajsze Szkło w którym poświęciliśmy jej trochę uwagi. Oj zabolało" - przyznało się na Twitterze "Szkło kontaktowe", wyraźnie z siebie zadowolone.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także