Został zatrzymany w TVP. Reakcja ochroniarza - bezcenna

Mariusz Szczygieł po latach powróci do telewizji?
Mariusz Szczygieł po latach powróci do telewizji?
Źródło zdjęć: © AKPA

25.01.2024 20:36, aktual.: 25.01.2024 21:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na profilu Mariusza Szczygła w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym jego autor zbliża się do siedziby TVP przy ul. Woronicza w Warszawie. Jest ciemno i tajemniczo, ale, jak mówi Szczygieł, "nic nie trwa wiecznie, a po nocy przychodzi dzień". Czy jest to zapowiedź powrotu dziennikarza do telewizji?

W latach 1995-2001 Mariusz Szczygieł prowadził w Polsacie jeden z najważniejszych programów w historii polskiej telewizji – "Na każdy temat". Był to pierwszy w naszym kraju talk-show poruszający kontrowersyjne, trudne tematy, często pozostające w sferze tabu.

Po zakończeniu współpracy z telewizją Szczygieł wrócił do pisania reportaży. Głównym tematem jego twórczości stała się historia i kultura Czech. W 2006 roku światło dzienne ujrzała znakomita książka "Gottland", która stała się bestsellerem wydawniczym u nas oraz u naszych południowych sąsiadów. "Telewizja to dla mnie diabeł. Mój mózg zmienia się, gdy widzę kamerę. Od razu zaczynam się wtedy popisywać i mówię nie to, co bym chciał. A gdy piszę, to piszę to, co chcę" — twierdził. Czy zmienił zdanie?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Odchodząc z telewizji 23 lata temu, powiedziałem sobie, że jeśli wrócę, to nigdy do żadnego show. Mogę wrócić jako siwy starszy pan z jakimś dorobkiem. Naprawdę tak właśnie myślałem. Tylko nie sądziłem, że ta dojrzałość tak szybko mnie dopadnie. Na razie jestem zobowiązany do milczenia, ale bardzo prawdopodobne, że zaangażuję się w misję nowej TVP" – wyjaśnia Szczygieł na Instagramie, obok nagrania, na którym w nocy "skrada się" do siedziby TVP przy ul. Woronicza.

W dalszej części swojego wpisu dziennikarz zrelacjonował spotkanie z jednym z ochroniarzy, którzy pilnują porządku w budynkach TVP. "Kiedy dochodziłem do bloku F, zatrzymał mnie ochroniarz i miał miejsce kiczowaty, ale przemiły fakt: ‘Wreszcie!’ — powiedział. ‘Chyba pana z tej radości ucałuję. Orłosia już ucałowałem’" – zacytował Szczygieł.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także