"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Kto został zwycięzcą?

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Kto został zwycięzcą?
Źródło zdjęć: © screen | screen

23.02.2020 16:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Znamy zwycięzcę. Fani konkursu Eurowizji długo nie mogli doczekać się tej chwili. Wiadomo, kto będzie reprezentował nas w Rotterdamie.

23 lutego odbył się długo wyczekiwany finał programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020". W końcu poznaliśmy zwycięzcę, który jednocześnie będzie reprezentował nasz kraj w Rotterdamie.

Zwyciężyła Alicja Szemplińska! Wokalistka została wyłoniona na podstawie głosów widzów i jury.

Już wkrótce 17-latka pojedzie na konkurs główny do Holandii.

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Kim jest Alicja Szemplińska?

Alicja Szemplińska jest 17-letnią wokalistką podchodząca z Ciechanowa. Dotarła do finału 10. edycji "The Voice Of Poland", gdzie ostatecznie udało się jej zwyciężyć. W 2016 r. wzięła również udział w autorskim projekcie TVP zatytułowanym "Hit, Hit, Hurra!", który również wygrała.

Wśród laureatów znajdowali się także Kasia Dereń i Albert Černý.

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Kim jest Albert Černý?

Albert Černý to pochodzący z Czech wokalista i gitarzysta. Po raz pierwszy dał się poznać szerszej publiczności, gdy w wieku 15 lat wykonał cover do utworu “The Scientist” Coldplay. Już po niespełna dobie otrzymał propozycję nagrania debiutanckiej płyty. Album zdobył nagrodę Anděl, która jest czeskim odpowiednikiem Grammy.

W 2013 r. Albert Černý powołał grupę Lake Malawi, która występowała przed takimi zespołami jak np. Thirty Seconds To Mars. W 2015 r. zagrali na festiwalu The Great Espace, a w 2019 r. reprezentowali Czechy podczas Eurowizji.

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Kim jest Katarzyna Dereń?

Katarzyna Dereń jest polską piosenkarką oraz aktorką dubbingową. Śpiewała w chórach u takich wykonawców jak Ania Szarmach i Frank McComb, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Paulina i Natalia Przybysz, Natalia Kukulska, Marcin Nowakowski, Justyna Steczkowska czy Edyta Górniak. Swojego głosu użyczyła jednej z postaci w filmie "Auta 3".

W 2015 wraz z Mateuszem Krautwurstem nagrała utwór „Something Special”. Z kolei w 2018 r. odbyła się premiera jej pierwszego singla "Just a Few Words". W latach 2018-2019 śpiewała z zespołem RBand w teleturnieju TVP2 "Koło Fortuny".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (288)
Zobacz także