Wszyscy kłamią, tylko nie PiS? Drwiny z Witek w "Szkle kontaktowym"

Elżbieta Witek
Elżbieta Witek
Źródło zdjęć: © Twitter

12.02.2024 11:14, aktual.: 12.02.2024 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Szkło kontaktowo" to najpopularniejszy satyryczno-polityczny program w naszym kraju. Jego twórcy są także aktywni w sieci, gdzie na bieżąco komentują wydarzenia. W najnowszych wpisach opublikowali fragmenty przemówienia Elżbiety Witek.

- Ci młodzi ludzie, którzy poszli głosować, zagłosowali na tych, którzy ich oszukali. Po prostu oszukali. To są ludzie, którzy zamknęli swój świat w tym świecie internetowym. A jeśli ktoś otworzy internet i poczyta, co w tym internecie jest, to naprawdę trudno się dziwić, że młodzi ludzie tracą orientację, jak wygląda prawda – powiedziała na spotkaniu z sympatykami PiS Elżbieta Witek.

Nie trzeba oczywiście dodawać, że miała na myśli młodych wyborców, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych zagłosowali na obecną koalicję rządzącą. W komentarzach pod materiałem wideo internauci nie zostawili na Witek suchej nitki. "Świetna kampania. Więcej obrażania młodych ludzi. Wpisała w nawigację drogę na 15 proc. w wyborach" – czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W dalszej części wypowiedzi Marszałek Sejmu RP w latach 2019-2023 zwraca uwagę, że w internecie można teraz znaleźć "tyle kłamstw, tyle oszustwa, tyle nieprawdy", że zaczyna to przyjmować, jako rzeczywistość.

Wszystko kłamstwo, oczywiście, podkreśla Witek, "za wyjątkiem naszych wpisów". - Bardzo prawdziwych i takich celowatych - opisuje jakość informacji przekazywanych w mediach posłanka PiS.

Do tematu związanego z wypowiedzią Elżbiety Witek powrócą zapewne twórcy dzisiejszego wydania "Szkło kontaktowe".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także