Przyćmiła liderów PiS. Porwała tłum bardziej niż Kamiński i Wąsik

Aleksandra Prorok podczas Protestu Wolnych Polaków
Aleksandra Prorok podczas Protestu Wolnych Polaków
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.02.2024 21:49, aktual.: 11.02.2024 10:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aleksandra Prorok pojawiła się na scenie Protestu Wolnych Polaków chwilę po przemówieniach Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Bliżej nieznana młoda kobieta swoim płomiennym wystąpieniem porwała uczestników wiecu. Fragment jest wystąpienia znalazł się nawet w głównym programie informacyjnych TV Republika.

Aleksandra Prorok weszła na scenę Protestu Wolnych Polaków o godzinie 13:20. Została zapowiedziana jako przedstawicielka młodych ludzi, którzy studiują, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową lub, jak w tym przypadku, polityczną; "którzy są na tyle odważni, że nie boją się, że może stać się im krzywda; którzy mają odwagę stać po stronie prawa, suwerenności i niepodległości ojczyzny".

Prorok, która od ponad pięciu lata jest radną dzielnicy Wola z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, w mediach społecznościowych napisała o siebie, że jest "młodą patriotką i działaczką społeczno-polityczną, której nie brakuje energii". Udowodniła to podczas sobotniego Protestu Wolnych Polaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po krótkim wstępie, w którym młoda radna mówiła o dumie, jaką przepełnia ją uczestnictwo w wydarzeniu zorganizowanym "w obronie bezpieczeństwa i normalności", przeszła do ostrego ataku na rządząca koalicję, która "od 13 grudnia tworzy nam rzeczywistość, w której podważane są kompetencje prezydenta, wyroki Trybunału Konstytucyjnego czy Sądu Najwyższego".

- Ja, jako młoda osoba, chcę powiedzieć: koalicjo rządząca, państwo nie jest tylko maszynką ręcznie sterowaną, a prawo nie zmienia się jakimiś dekretami jednego pana ministra, albo drugiego. Nie chcemy jakiś głupich tekstów na Twitterze. Chcemy, żeby Polska się rozwijała. Tak chcemy, żeby był Centralny Port Komunikacyjny. Chcemy, żeby były inwestycje w atom – ostatnie zdania Aleksandra Prorok wykrzyczała do mikrofonu, co spotkało się głośną reakcją i aplauzem zgromadzonych na wiecu ludzi.

Otrzymała bardzo głośne brawa. Można było nawet odnieść wrażenie, że większe niż chwilę wcześniej Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik.

Porywające przemówienie radnej dzielnicy Wola zostało zauważone przez realizatorów głównego wydania programu informacyjnego TV Republika. Duży fragment jest wystąpienia mogli obejrzeć widzowie sobotniego "Dzisiaj", które prowadziła Danuta Holecka.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (693)
Zobacz także