Trwa ładowanie...
15-06-2016 18:24

"Świat według Kiepskich": Dariusz Gnatowski o walce z cukrzycą

"Świat według Kiepskich": Dariusz Gnatowski o walce z cukrzycąŹródło: AKPA
dbdjipw
dbdjipw

Dariusz Gnatowski aktor, znany szerszej publiczności jako Boczek z serialu "Świat według Kiepskich", odpowiada, że od zawsze, jest to taka niewiadoma. Aktor przyznaje, że na początku nie wiedział, czym jest cukrzyca i że będzie się z nią zmagał przez całe życie. Niestety, brak wiedzy poskutkował poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

- Zrobiłem sobie badanie i pani doktor powiedziała: "Ma pan podwyższony cukier, proszę oto tabletki." Zjadłem paczkę tabletek i na tym się skończyło moje leczenie. Wtedy nikt mi nie powiedział, że to jest choroba przewlekła, że należy się leczyć, przychodzić na badania, kontrolować to itd. - mówi agencji Newsrm.tv Gnatowski.

Aktor długo nie myślał o chorobie. Pracował, robił to, co zawsze i przez zaniedbanie i brak jego edukacji jako pacjenta cukrzyca się rozwinęła. Było za późno i od razu został przestawiony na insulinoterapię. Obecnie opowiada o swoich zmaganiach z cukrzycą. Sam też walczy o prawa pacjentów.

dbdjipw

- Mówimy jako środowisko pacjentów o elementach, które są bardzo ważne, czyli szeroko dostępnej edukacji, dostępie do nowoczesnych terapii i dostępu do kompleksowego leczenia powikłań cukrzycy. Z tym ostatnim punktem jest największy problem. To są nasze trzy podstawowe postulaty - wyjaśnia aktor.

Jak wygląda dziś sytuacja? Co aktor ma do zarzucenia systemowi leczenia? Dowiecie się z powyższego wideo.

dbdjipw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbdjipw