Trwa ładowanie...

"Świat się kręci": Maciej Kurzajewski nie wróci do programu. Zastąpi go Artur Orzech

Share
"Świat się kręci": Maciej Kurzajewski nie wróci do programu. Zastąpi go Artur Orzech
Źródło: ONS.pl
d2wm6gf

Taką informację podał serwis wirtualnemedia.pl, według którego na stałe Kurzajewskiego zastąpi Artur Orzech. Dziennikarz pojawia się w magazynie "Świat się kręci", odkąd władze TVP zawiesiły Kurzajewskiego po jego niefortunniej wypowiedzi dotyczącej programu Polsatu "Rinkey za kratami".

Dodajmy, że do kontrowersyjnej zapowiedzi doszło 9 września. Prowadzący tamto wydanie magazynu TVP Maciej Kurzajewski przy okazji tematu stresu w pracy nawiązał do premiery programu Rinke Rooyensa w Polsacie.

d2wm6gf

-_ Nie chciałem, żeby Rinke Rooyens, producent programu "Świat się kręci" stresował się, bo on ma dzisiaj premierę swojego programu "Rinke za kratami", godzina 22.10. Państwo wiedzą, gdzie oglądać. Dziękuję_ - powiedział wtedy Kurzajewski.

Po tym odcinku dziennikarz został zawieszony i zniknął z anteny. Zarzucono mu lokowanie programu konkurencyjnej stacji w TVP1 i skierowano sprawę do Komisji Etyki TVP. Ta orzekła, że: "niedopuszczalne jest, aby dziennikarz TVP reklamował program komercyjnej stacji, konkurencyjnej wobec telewizji publicznej".

Przypomnijmy, że Maciej Kurzajewski na stałe dołączył do programu "Świat się kreci" jesienią 2014. Wcześniej od maja zastępował w roli gospodarza Agatę Młynarską, która na kilka miesięcy zniknęła z anteny z powodu kłopotów ze zdrowiem.
Choć z powodu wpadki lubiany przez widzów dziennikarz nie pojawi się już w programie Młynarskiej, nie zniknie z anteny Jedynki. Dalej będzie prowadził audycje sportowe.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d2wm6gf

Podziel się opinią

Share
d2wm6gf
d2wm6gf