Trwa ładowanie...
22-10-2013 14:59

Sundance Channel wyemituje na Halloween maraton horrorów

Sundance Channel wyemituje na Halloween maraton horrorówŹródło: Sundance Channel
d1xkvnp
d1xkvnp

31 października, z okazji Halloween, Sundance Channel wyemituje ekskluzywną serię horrorów - perełek w klasie kina niezależnego. Maraton strachu dla miłośników kina niezależnego rozpocznie się o godzinie 18.30.

Po obejrzeniu mrożących krew w żyłach filmów - pełnych zombie, tajemniczych porwań i ataków paranoi – widzowie jeszcze długo po święcie Halloween będą zasypiali przy zapalonym świetle. W ramach maratonu strachu Sundance Channel wyemituje następujące filmy:

"Halley" - emisja o 18.30:
Beto (Alberto Trujillo) jest martwy i nie może tego dłużej ukrywać. Zanim jednak uda mu się pogodzić z tym faktem, nawiąże niezwykłą przyjaźń z Sylwią (Lourdes Trueba), menadżerką otwartej 24 godziny na dobę siłowni, w której Beto pracuje jako nocny stróż. "Halley" to esej o cierpieniu, jakie powoduje brak kontroli nad własnym ciałem. Jako współczesna powieść gotycka, film oferuje pełne współczucia spojrzenie na życie bezradnego świadka rozkładu własnego ciała. Sytuacja, w jakiej znajduje się Beto, zmusza do refleksji nad śmiertelnością i samotnością rozkładu ludzkiego ciała. Dziennik "Screen Daily" określił film jako nastrojowy i surrealistyczny dramat z imponującymi interpretacjami ról. Zdjęcia do filmu "Halley" były kręcone w Meksyku i na Grenlandii. Współautorem scenariusza i reżyserem filmu jest Sebastian Hofmann. Film znalazł się w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego Sundance 2013.

"Habit" - emisja o 19.55:
Sam (Larry Fessenden), mieszkaniec Nowego Jorku jest bez środków do życia. Na imprezie u znajomego z okazji Halloween spotyka tajemniczą kobietę o imieniu Anna (Meredith Snaider). W miarę, jak ich znajomość pogłębia się, Anna staje się coraz bardziej agresywna. Sam zaczyna podejrzewać, że kobieta pije jego krew. Odcięty od przyjaciół Sam szuka schronienia w pustym mieszkaniu swojego ojca, aby tam przygotować się do ostatecznej konfrontacji z Anną. Wkrótce dochodzi do wybuchu przemocy i koszmary Sama zmieniają się w rzeczywistość. Ale czy Anna jest rzeczywiście wampirem prześladującym swoją ofiarę, czy też jedynie manifestacją woli śmierci Sama? Autorem scenariusza i reżyserem filmu "Habit" jest Fessenden, który był również odpowiedzialny za dźwięk i zdjęcia do filmu.

d1xkvnp

"Final" - emisja o 22.45:
Bill (Denis Leary) po wybudzeniu się ze śpiączki w szpitalu majaczy o eksperymentach z regeneracją tkanek, śmiertelnymi zastrzykami i przeszczepami organów. Walcząc ze wspomnieniami dotyczącymi śmierci jego ojca i wypadku samochodowego, a także z halucynacjami i napadami szału, Bill próbuje poskładać własną historię z pomocą Ann (Hope Davis), samotnej pani psycholog, która ma za zadanie sprawdzić, czy pacjent może opuścić szpital. Podczas pełnych seksualnych podtekstów spotkań Bill oscyluje między doskonałą autodiagnozą, a paranoidalnymi fantazjami biotechnologicznymi, odzyskując stopniowo zdrowie. Nie wszystko jednak wygląda tak, jak by mogło się wydawać. Reżyserem "Final" jest aktor/producent Campbell Scott. Film został pokazany na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Chicago i Seattle.

"Victim" - emisja o 00.40:
Jak wygląda ostateczna zemsta? Pewien młody mężczyzna (Stephen Weigand) wkrótce się o tym przekona. Bohater filmu zostaje w tajemniczy sposób porwany przez lekarza (Bob Bancroft) i jego okrutnego asystenta. Przetrzymywany jest w celi na terenie starej posiadłości. Z niewiadomych powodów jego oprawca poddaje go potwornym torturom fizycznym i psychologicznym. Wkrótce bohater odkrywa brutalne zamiary doktora i zaczyna sobie zdawać sprawę, że najgorsze jest jeszcze przed nim. Reżyserami filmu Victim są Matt Eskandari i Michael Pierce.

(fot. Sundance Channel)
Źródło: (fot. Sundance Channel)
d1xkvnp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xkvnp