Trwa ładowanie...
d17johb

Strachy

Najnowsze informacje
5.0
(18 głosów)
Oceń:

Maria Ukniewska (1907-1962) popularność zdobyła jako pisarka, ale zanim sięgnęła po pióro występowała na scenie jako tancerka rewiowa. Swoje doświadczenia z tego okresu wykorzystała podczas pracy nad swoją najsłynniejszą powieścią „Strachy”.

Teresa Sikorzanka (Izabella Trojanowska, z domu Schuetz) jest atrakcyjną, młodą dziewczyną – córką szewca – której największym marzeniem jest kariera artystyczna. Jest piękna i na pewno bez problemu znalazłaby „przyjaciela”, który by jej w tym pomógł. Teresa jest jednak zbyt dumna na to, żeby zostać czyjąś utrzymanką. Wierzy, że osiągnie sukces dzięki własnej, ciężkiej pracy. Poza tym, kocha się bez wzajemności w dużo starszym od siebie aktorze Zygmuncie Modeckim (Krzysztof Chamiec).

Niestety, wszystko wskazuje na to, że jej marzenia legną w gruzach. Prowincjonalny teatrzyk, w którym występuje, ma poważne długi, aż wreszcie bankrutuje. W poszukiwaniu nowego zajęcia Teresa dociera na głęboką prowincję, gdzie dostaje angaż w zespole prowadzonym przez legendarnego choreografa Dubenkę (Emil Karewicz). Tam też zaprzyjaźnia się Linką (Barbara Gołaska) – tancerką, której pomaga pozbyć się niechcianej ciąży.

Niestety, również i ten zespół plajtuje. Głodna i zrozpaczona Teresa decyduje się na desperacki krok – idzie z nieznajomym mężczyzną do hotelu...

Strachy
Tytuł oryginalny

Strachy

Gatunek

serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Andrzej Szopa (Kowboj)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17johb
d17johb
d17johb