Akcja ewakuacja na Woronicza. "Wszyscy w TV Trwam się nie pomieszczą"

Donuta Holecka trafi do TV Trwam?
Donuta Holecka trafi do TV Trwam?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.11.2023 09:51, aktual.: 27.11.2023 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Wiadomości" od miesięcy straszą widzów, że Donald Tusk chce bezprawnie przejąć media publiczne, ale lęk wzbudzają głównie w pracownikach TVP. Przyszły premier w kampanii wyborczej zapowiedział, że do zmian w państwowej telewizji dojdzie w ciągu doby. Na Woronicza trwa wielka akcja ewakuacyjna.

Zdaniem ekspertów, Najbardziej prawdopodobny obecnie scenariusz to postawienie mediów publicznych w stan likwidacji i wyznaczenie likwidatorów. Dziennikarze TVP spodziewają się, że najpóźniej w styczniu dojdzie do szeregu zwolnień w firmie. Atmosfera na korytarzach jest fatalna.

- Na Woronicza trwa wielka akcja ewakuacja. (...) Oczywiście odchodzą ci, którzy mają dokąd, ale liczba miejsc dla szczęśliwców jest dość ograniczona, bo intencją kierownictwa PiS nie jest ucieczka, a obrona - za wszelką cenę, byle dłużej, byle do wiosny, do wyborów samorządowych i europejskich, żeby odwrócić trend - ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych, w latach 1998-2004 prezes TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wiadomości" starają się, jak mogą wesprzeć swoich pracowników. W głównym wydaniu emitowane są na przykład nagrania sympatyków TVP, którzy mogą telefonować pod specjalny numer lub wysyłać wiadomości na adres e-mail. Za wszystkie głosy wsparcia redakcja "Wiadomości" dziękuje i dodaje, że każdy taki głos jest dla niej niezwykle cenny.

Tak wygląda zaklinanie rzeczywistości, twierdzą eksperci. Część osób postanowiła już jednak wyprzedzić zmiany i sama złożyła już wypowiedzenia.

- Ruchy są trochę nerwowe, ale dość oczywiste. Kto może poszukać innego zajęcia, wypracował sobie koneksje, albo je ma od dawna, próbuje się ewakuować. Ci ludzie albo znają kaliber swoich grzechów i po prostu wiedzą, co się święci, albo po prostu nie chcą czekać na weryfikację. To oczywiście szalupy raczej iluzoryczne (…), ale cóż mają robić ci "dziennikarze"? Wszyscy się w TV Trwam nie pomieszczą - twierdzi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marek Czyż, związany do 2016 roku z TVP.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także