Startuje nowy kanał. W News24 pojawią się dziennikarze TVP, TVN i Polsatu

Jednym z prezenterów stacji News24 będzie Marcin Antosiewicz
Jednym z prezenterów stacji News24 będzie Marcin Antosiewicz
Źródło zdjęć: © kadr z programu
Karolina Stankiewicz

01.02.2022 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1 lutego wystartował nowy kanał informacyjny News24. Jego szef Andrzej Andrysiak zapowiada, że na wizji będzie "więcej luzu" niż w innych podobnych kanałach. Na antenie widzowie zobaczą m.in. Mariusza Kowalewskiego, Jana Pawlickiego, Joannę Śpiechowicz czy Marcina Antosiewicza.

Kanał News24 wystartował 1 lutego o 7 rano. Jego właściciel, spółka Astro, zapowiada, że w kolejnych tygodniach będzie systematycznie uruchamiał umowy z operatorami telewizyjnymi na nadawanie stacji. Jak ustalił portal wirtualnemedia.pl, widzowie zobaczą kanał w telewizji najwcześniej w połowie lutego br.

Redakcja jest już skompletowana, choć stacja wciąż szuka nowych pracowników. Wśród wydawców są m.in. Mariusz Kowalewski ("Rzeczpospolita", "Superwizjer TVN", "Gazeta Wyborcza", TVP Info), Jan Pawlicki (TVN, TVP) czy Jolanta Erol (Polsat, TVP).

Z kolei w gronie prezenterów znaleźli się m.in. Marcin Antosiewicz (TVP), Jacek Zimnik (Superstacja), Joanna Śpiechowicz (Polsat News) czy Daria Wąsiewska (Polsat News, Polsat Biznes).

Szef News24 Andrzej Andrysiak w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl przedstawił założenia kanału. Ma być skupiony na aktualnych wydarzeniach, ale nie warszawskocentryczny. - Szukamy takich narzędzi do opowiadania świata, by nie zdominowała nas perspektywa polityczna. Będziemy ściśle współpracować z lokalnymi dziennikarzami […] na zasadach partnerskich, bo to oni zawsze są pierwsi na miejscu – powiedział.

Ale to nie wszystko. Andrysiak podkreśla, że kanał ma być inny niż te, do których widzowie zdążyli się przyzwyczaić: - Chcemy na wizji więcej luzu, więcej interakcji między prowadzącymi, mniej sztuczności i wyreżyserowania. Tak też będą pracowali wydawcy z prezenterami. Wprowadzimy na stałe formę, która dla wszystkich odbiorców mediów społecznościowych jest standardem, ale do telewizji jeszcze nie zawitała.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)
Zobacz także