PublicystykaSkargi na "paski grozy" TVP Info. "Nierzetelne i stronnicze"

Skargi na "paski grozy" TVP Info. "Nierzetelne i stronnicze"

Skargi na "paski grozy" TVP Info. "Nierzetelne i stronnicze"
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Urszula Korąkiewicz

28.07.2017 07:56, aktual.: 28.07.2017 09:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okrzyknięte już przez internet "paskami grozy" komunikaty pojawiające się w TVP Info wzbudzają wiele emocji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała już kilka skarg w ich sprawie.

Do KRRiT wypłynęły dwie skargi na komunikaty, które pojawiły się w TVP Info w relacjach z debaty na początku lipca nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Jak przypomina portal wirtualnemedia.pl, w transmisji pokazano m.in. napis: "Platforma Obywatelska próbuje rozpętać polityczną burzę w dniu przyjazdu prezydenta USA". Zdaniem skarżących wprowadzał on w błąd, sugerując, że opozycja celowo wybrała dzień przyjazdu Donalda Trumpa do Polski na dzień debaty nad odwołaniem Mariusza Błaszczaka.

Gorące dyskusje wzbudzały także paski pokazywane w trakcie relacji z manifestacji przeciw uchwalanym w parlamencie ustawom reformującym system sądowniczy. Chodzi m.in. o komunikat mówiący iż Grzegorz Schetyna namawia do puczu, i komentarz do relacji z 17 lipca "obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa" (w tym przypadku wpłynęły cztery skargi). W zażaleniach oceniono jasno – tego typu materiały są nierzetelne, stronnicze i wprowadzające w błąd widzów.

Przypomnijmy, że "paski grozy" bada już organizacja Watch Dogs Polska. Zażądała od TVP ujawnienia odpowiedzialnych za nie nazwisk, ale stacja odmówiła z powodu ochrony danych osobowych. Organizacja będzie też składać skargę w tej sprawie.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (69)
Zobacz także