"Siła wyższa": Wielka rywalizacja braci franciszkanów

"Siła wyższa": Wielka rywalizacja braci franciszkanów
Źródło zdjęć: © AFP

06.07.2011 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwają zdjęcia do serialu *"Siła wyższa" w reżyserii Wojciecha Adamczyka. W lipcu ekipa przeniosła się na Warmię, gdzie kręcone są sceny plenerowe. Zabytkowe XVIII-wieczne Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krośnie koło Ornety "gra" serialowy klasztor braci franciszkanów, którzy rywalizują z ośrodkiem buddyjskim o "rząd dusz", czyli o potencjalnych uczestników warsztatów odnowy duchowej.*

W realizowanych przed klasztorem scenach aktorskie "pierwsze skrzypce" grała Katarzyna Żak, czyli serialowa siostra Bazylia, niewiasta z charakterem, która zawsze bierze sprawy w swoje ręce i mówi "od serca" to, co myśli.

**[

]( http://teleshow.wp.pl/sila-wyzsza-6029508474623105c )**

"Siostra Bazylia jest niezwykle temperamentną osobą. Uległa wobec braci, a w szczególności wobec ojca gwardiana, który jest dla niej autorytetem i wyznacznikiem pobożności i mądrości, ale od czasu do czasu lubi sobie porządzić. Bierze stery w swoje ręce, lecz nie zawsze dobrze się to dla niej, i innych bohaterów serialu, kończy" - charakteryzuje swoją bohaterkę Katarzyna Żak.

W odcinku 6. oraz 12. siostra Bazylia zaangażuje się w dwie sprawy. Postanowi za wszelką cenę wyswatać swoją siostrę Dorotę (Anna Dereszowska)
. Idealnym kandydatem na męża wyda się jej przystojny policjant (Krzysztof Zawadzki)
, któremu - idąc do lasu na jagody - wejdzie niechcący pod koła radiowozu. Druga sprawa, na którą felicjanka - bo do takiego zgromadzenia należy siostra Bazylia - nie pozostanie obojętna, to politycy (Rafał Rutkowski, Marcin Perchuć, Maciej Wierzbicki, Adam Krawczuk) odbywający w klasztorze "duchowe rekolekcje". Zakonnica, oburzona ich niemoralnym zachowaniem, szczerze i z pasją opowie o ich grzechach i grzeszkach ekipie telewizyjnej, która z tych sensacji będzie rzecz jasna niezwykle rada.

**[

]( http://teleshow.wp.pl/sila-wyzsza-6029508474623105c )**

Siostrę Bazylię bardzo polubi mistrz buddyjski Tashi Ga (Krzysztof Dracz), który będzie odwiedzał klasztor franciszkanów.

"Tashi Ga jest mnichem buddyjskim i lamą, czyli nauczycielem, który ma swoich uczniów na całym świecie. Został zaangażowany w Polsce, w ośrodku buddyjskim, gdzie prowadzi zajęcia z kursantami. Tak więc, według polskiego wyobrażenia jestem przedstawicielem tybetańskiego mnicha, co postaram się z przymrużeniem oka przybliżyć widzom" - podsumował aktor.

Serial "Siła wyższa" zobaczymy na antenie Telewizji Polskiej już jesienią.

Zobacz także:

[

STOCZYŁY SIĘ NA DNO! CO SIĘ STAŁO Z TYMI SŁODKIMI BLIŹNIACZKAMI?! ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )
[

CAŁA PRAWDA O ŻYCIU I ŚMIERCI BENNY’EGO HILLA ]( http://teleshow.wp.pl/nie-zapomniane-seriale-the-benny-hill-show-6026604689347201g )
[

PORAŻKI IDOLI SPRZED LAT. CO Z NICH WYROSŁO? NIE UWIERZYCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/ktos-dzis-jeszcze-pamieta-tych-aktorow-6034034267705985g )
[

NIEDALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także