Shimada Yoko nie żyje. Miała 69 lat

Shimada Yoko zmarła w wieku 69 lat
Shimada Yoko zmarła w wieku 69 lat
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

27.07.2022 09:19, aktual.: 27.07.2022 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Shimada Yoko to znana japońska aktorka, która najbardziej dała się poznać z roli w serialu "Szogun". Kobieta zmarła w wieku 69 lat.

Jak informują media, Shimada Yoko zmarła 25 lipca w tokijskim szpitalu z powodu komplikacji związanych z rakiem jelita grubego.

Japońska aktorka sławę zdobyła dzięki serialowi "Szogun", w którym zagrała główną rolę kobiecą. Produkcja opowiada o brytyjskim żeglarzu (w tej roli Richard Chamberlain), który wchodzi w romans z tą piękną i zamężną tłumaczką Mariko po tym, jak rozbił się u wybrzeży Japonii. Rola XVI-wiecznej japońskiej arystokratki przyniosła Yoko jej pierwszego i jedynego Złotego Globa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jednym z ciekawszych faktów związanych z jej kreacją jest to, że grała ona tłumaczkę języka angielskiego, choć przed rozpoczęciem zdjęć do serialu nie znała ani jednego słowa w tym języku. Z tego powodu musiała intensywnie ćwiczyć z trenerem swoje kwestie. Niewiele brakowało, a Shimada nie zagrałaby Mariko. Początkowo miała się w nią wcielić pewna japońska piosenkarka, ale nie udało się jej pogodzić pracy na planie z trasą koncertową.

Kariera Yoko po "Szogunie" nie wyglądała już tak dobrze. Za to aktorka wywołała po drodze kilka skandali. W 1988 r. wdała się w romans z japońskim muzykiem, Uchidą Yuyą, który był żonaty. Zaczęła nadużywać alkoholu, popadła w długi. By je spłacić, w 1992 r. wzięła udział w rozbieranej sesji zdjęciowej, która ukazała się jako album. Choć pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo album świetnie się sprzedał, to jednak reputacja Yoko była bezpowrotnie zniszczona.

Dalsze poczynania Yoko nie przyniosły jej większego rozgłosu. W 2011 r. zagrała w wieku 58 lat w filmie erotycznym. Ostatni raz pojawiła się na dużym ekranie w 2016 r. w dramacie "Kanon".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także