Trwa ładowanie...
sherlock

"Sherlock'': Rachel Talalay zasiądzie w fotelu reżysera

Share
"Sherlock'': Rachel Talalay zasiądzie w fotelu reżysera
d1jdn1f

Po raz pierwszy reżyserią serialu "Sherlock" - odcinków, które złożą się na czwarty sezon produkcji - kieruje kobieta: Rachel Talalay.

Rachel Talalay ma 25-letnie doświadczenie w branży filmowej i telewizyjnej. Reżyseruje, produkuje i wykłada. Pracowała m.in. przy takich projektach, jak "Doktor Who", "Nastoletnia Maria Stuart", "Dowody zbrodni" czy "Haven". Jest jedną z nielicznych kobiet w zawodzie, które radzą sobie aż tak dobrze. W Wielkiej Brytanii w 2014 roku tylko 13 procent wszystkich odcinków telewizyjnych seriali wyreżyserowanych zostało przez kobiety (według danych Stowarzyszenia Brytyjskich Reżyserów). W USA (według Boxed In) statystyki te przedstawiają się równie słabo - w 2015 roku kobiety wyreżyserowały tylko 14 procent wszystkich odcinków telewizyjnych seriali.

Zdjęcia do "Sherlocka" już ruszyły. W czwartym sezonie Holmes znowu będzie prowadził śledztwo na brytyjskiej ziemi - współcześnie, a Watson wraz z żoną będzie oczekiwał narodzin dziecka. Do swoich ról wracają Benedict Cumberbatch i Martin Freeman. Scenariuszem i produkcją zajmują się Steven Moffat i Mark Gatiss.

Według wcześniejszych doniesień nowa odsłona "Sherlocka" doczeka się premiery w roku 2017.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1jdn1f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jdn1f
d1jdn1f