Trwa ładowanie...
d1anh0w

Sherlock

Najnowsze informacje
4.1
(1114 głosów)
Oceń:

„Sherlock” to miniserial BBC One z 2010 roku, który jest uwspółcześnioną wersją przygód jednego z najsłynniejszych detektywów. Produkcja składa się z jednej serii i trzech odcinków, każdy po 90 minut. Początkowo miało być ich więcej, ale stacja BBC One zrezygnowała z emisji pilota i pokaże od razu kolejne filmy.

W rolę słynnego detektywa wcielił się Benedict Cumberbatch. Rola doktora Watsona przypadła natomiast Martinowi Freemanowi, którego m.in. pamiętamy z oryginalnej wersji serialu ''Biuro'' lub filmu ''Autostopem przez galaktykę''. W postać inspektora Lestrade'a wcielił się z kolei Rupert Graves (''V jak Vendetta''). Jednym ze twórców tego projektu jest Steven Moffat, który pracuje m.in. przy nowej wersji serialu ''Dr Who''. Do produkcji został zaangażowany reżyser Paul McGuigan (''Lucky Number Slevin - Zabójczy numer'').

W nowym Sherlocku nie zostało praktycznie nic z oryginalnego, dystyngowanego dżentelmena. Owszem, zachował najważniejsze cechy dzięki którym jest niesamowicie skutecznym detektywem. Haczyk polega na tym, że Holmes jest doskonale świadomy swojej dominacji nad resztą rasy ludzkiej, i uwielbia to podkreślać.

Pierwsza sprawa, jaką wspólnie zajmują się Sherlock i Watson to Studium w różu. Będą musieli rozwikłać tajemnicę samobójstw, które oczywiście samobójstwami są tylko z pozoru. W toku wydarzeń coraz lepiej poznajemy Sherlocka, obserwujemy, jak zmienia się podejście Watsona do tego całego cyrku, poznajemy też parę nowych osób.

Sherlock
Tytuł oryginalny

Sherlock

Gatunek

dramat, kryminał, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Czas trwania odcinka

90 min.

Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Alice Lowe (Tessa)

Lara Pulver (Irene Adler)

Rupert Graves (Inspektor Lestrade)

Una Stubbs (Pani Hudson)

Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes)

Zoe Telford (Sarah Sawyer)

Deborah Moore (płacząca kobieta)

Lee Sheward

Andrew Scott (Jim Moriarty)

Jonathan Aris (Anderson)

Rupert Graves (Inspektor Gregory Lestrade)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anh0w
d1anh0w
d1anh0w