Trwa ładowanie...
d3fnef9

Doctor Who

Najnowsze informacje
4.4
(401 głosów)
Oceń:

„Doctor Who” to popularny brytyjski serial science fiction, produkowany przez BBC. Nadawany jest od 1963 roku. W 1989 roku przerwano emisję serialu, jednak w 1996 powstał film telewizyjny, a dzięki jego dobremu przyjęciu serię wznowiono w 2005 roku.

Rose Tylor (Billlie Piper) jest przeciętną, znudzoną monotonią dnia codziennego nastolatką. Pracuje w sklepie, mieszka z mamą, ma chłopaka, prowadzi zupełnie zwyczajne życie. To wszystko zmienia się, gdy poznaje Doktora (Christopher Eccleston). Rose trafia w sam środek walki między Doktorem, a jego wrogami. Tak zaczyna się niesamowita przygoda dziewczyny, która decyduje się towarzyszyć tajemniczemu przybyszowi i razem z nim podróżować w czasie.

Rose kieruje chęć przeżycia czegoś ekscytującego, czegoś co pozwoliłoby jej na oderwanie się od rzeczywistości, a Doktor Who otwiera przed nią furtkę do przygody jej życia. Dlaczego więc dziewczyna miałaby z tego nie skorzystać. Początkowo z pewną rezerwą i niedowierzaniem wkracza w świat Doktora, który cieszy się z jej towarzystwa. Podróżują za pomocą statku kosmicznego o nazwie TARDIS (Time And Relative Dimension In Space), który wygląda jak niebieska, policyjna budka telefoniczna.

Odtwarzający główną rolę w kolejnej serii przygód o Doktorze Who, Christopher Eccleston jest dziewiątym z kolei Doktorem, który pojawia się w serialu emitowanym od 1963 roku. Ilość i różnorodność aktorów, która do tej pory wcieliła się w rolę samotnika podróżującego w czasie jest imponująca. Był już nim m.in. Paul McGann, Sylvester McCoy, Colin Baker, Jon Pertwee, oraz William Hartnell.

Doktor Who należy do najstarszej i najpotężniejszej rasy we wszechświecie, rasy Władców Czasu. Jednak w produkcji z 2005 roku w której gra właśnie Eccleston okazuje się, że dziewiąty Doktor jest zarazem ostatnim ocalałym Władcą Czasu, a jego rodzima planeta została zniszczona.

Co ciekawe serial Doktor Who zapisał się w Księdze Rekordów Guinness’a jako najdłuższy serial science-fiction na świecie, prześcigając nawet Star Treka.

Doctor Who
Tytuł oryginalny

Doctor Who

Gatunek

sci-fi, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Obsada

Patrick O'Connell (Ashton)

Felicity Jones (Robina Redmond / Ada Mullins)

Meera Syal (Nasreen Choudhly)

Billie Piper (Doktor)

Saul Metzstein

Matt Smith (Doktor)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fnef9
d3fnef9
d3fnef9