Trwa ładowanie...
d49hinh

"Doktor Who": praca nad serialem okazała się koszmarem. "Ciągle chciałem zrezygnować"

Steven Moffat po latach przyznaje, że praca nad jubileuszowym odcinkiem "Doktora Who" - "The Day of the Doctor" - była dla niego koszmarem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Doktor Who": praca nad serialem okazała się koszmarem. "Ciągle chciałem zrezygnować"
(Youtube.com)
d49hinh

Produkcja przedstawiona została widzom w 2013 roku z okazji 50-lecia serialu. Choć widzowie docenili to, co zobaczyli na ekranie, dopiero dziś dowiadujemy się, że praca nad serialem nie należała do najprzyjemniejszych.

- To był gigantyczny hit. Jednak proces pracy nad nim był morderczy. Realizacja tego odcinka była koszmarem. Ciągle chciałem zrezygnować. Nie bez powodu Doktor może być tylko jeden - powiedział Steven Moffat, brytyjski scenarzysta oraz producent serialu "Doktor Who", w rozmowie z magazynem "Empire".

Przypomnijmy, że w jubileuszowym odcinku na ekranie pojawili się wszyscy dotychczasowi odtwórcy postaci. Niektórzy tylko w formie archiwalnych zdjęć. Inni (w tym David Tennant, Matt Smith i John Hurt) stawili się na planie. Pojawić się miał na nim również Christopher Eccleston, ale odmówił. Na początku nie było wiadomo, czy uda się ściągnąć Tennanta i Smitha.

d49hinh

Steven Moffat spędził z "Doktorem Who" siedem lat. Pożegna się z cyklem wraz z realizacją najbliższego specjalnego odcinka świątecznego. Ma to być również ostatni odcinek, w którym w Doktora Who wciela się Peter Capaldi.

- Na razie jest jeszcze przede mną odcinek do napisania. Czuję się tak, jakbym wisiał nad przepaścią, trzymając się krawędzi tylko jedną ręką. Ludzie pytają mnie, czy nie będę tęsknił za Doktorem. A ja myślę, że nie mogę się doczekać, kiedy opuści mnie uczucie wiszenia nad przepaścią - podsumował Moffat.

Zanim do widzów dotrze odcinek świąteczny, od 15 kwietnia będą mogli oglądać 10. sezon serialu.

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

d49hinh

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d49hinh

Podziel się opinią

Share
d49hinh
d49hinh