WP
WP

Biuro - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

„Biuro” (The Office) to brytyjski sitcom napisany i wyreżyserowany przez Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta. Serial został zrealizowany w konwencji filmu dokumentalnego i przedstawia wydarzenia w biurze spółki zajmującej się handlem papierem.

W Polsce serial emitowany był na antenie BBC Entertainment, wszystkie jego odcinki ukazały się także na DVD nakładem firmy Best Film. Serial składa się z dwóch sezonów. Był emitowany w latach 2001-2003.

Wyjątkowy sposób, w jaki David Barent zarządza firmą sprawia, że jego pracownicy skręcają się z zażenowania - a wszystko to możemy obejrzeć w pseudo dokumentalnym serialu "The Office". Chociaż składa się z tylko z dwóch krótkich serii, stał się fenomenem zbierając doskonałe recenzje i prestiżowe nagrody telewizyjne. Ta komedia szturmem podbiła Anglię, a menadżerów średniego szczebla wykpiła bez pardonu.

W pilotowym odcinku serialu biuro grozi zamknięciem. Groźba zwolnień zwisa nad całym zespołem. Nie przejmując się tym David Brent wprowadza nowego pracownika Ricky’ego i zapewnia wszystkich, że ich posady są bezpieczne. Gareth i Tim wdają się w dysputę dotyczącą zszywacza i dziurkacza.

"Biuro" spotkało się z pozytywnym przyjęciem w wielu innych krajach, zwłaszcza w USA, gdzie było pokazywane na antenie BBC America. Z tego powodu postanowiono sprzedać licencję do innych państw. Jako pierwsza powstała wersja francuska, „Le buremu”, następnie wersja niemiecka (Stromberg) i amerykańska (The Office).

WP

W serialu występują: Ricky Gervais jako David Brent, dyrektor oddziału; Martin Freeman – Tim Canterbury, handlowiec; Mackenzie Crook - Gareth Keenan, asystent dyrektora; Lucy Davis – Dawn Tinsley, recepcjonistka; Patrick Baladi – Neil Godwin, księgowy; Ralph Ineson – Chris Finch, najlepszy przyjaciel Davida; Stirling Gallacher – Jennifer Taylor-Clark, przełożona Davida.

Tytuł oryginalny

The Office

Gatunek

dramat, komedia, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Czas trwania odcinka

30 min.

WP
WP
WP