Trwa ładowanie...
d2nnr07

Biuro

Najnowsze informacje
5.0
(207 głosów)
Oceń:

„Biuro” (The Office) to brytyjski sitcom napisany i wyreżyserowany przez Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta. Serial został zrealizowany w konwencji filmu dokumentalnego i przedstawia wydarzenia w biurze spółki zajmującej się handlem papierem.

W Polsce serial emitowany był na antenie BBC Entertainment, wszystkie jego odcinki ukazały się także na DVD nakładem firmy Best Film. Serial składa się z dwóch sezonów. Był emitowany w latach 2001-2003.

Wyjątkowy sposób, w jaki David Barent zarządza firmą sprawia, że jego pracownicy skręcają się z zażenowania - a wszystko to możemy obejrzeć w pseudo dokumentalnym serialu "The Office". Chociaż składa się z tylko z dwóch krótkich serii, stał się fenomenem zbierając doskonałe recenzje i prestiżowe nagrody telewizyjne. Ta komedia szturmem podbiła Anglię, a menadżerów średniego szczebla wykpiła bez pardonu.

W pilotowym odcinku serialu biuro grozi zamknięciem. Groźba zwolnień zwisa nad całym zespołem. Nie przejmując się tym David Brent wprowadza nowego pracownika Ricky’ego i zapewnia wszystkich, że ich posady są bezpieczne. Gareth i Tim wdają się w dysputę dotyczącą zszywacza i dziurkacza.

"Biuro" spotkało się z pozytywnym przyjęciem w wielu innych krajach, zwłaszcza w USA, gdzie było pokazywane na antenie BBC America. Z tego powodu postanowiono sprzedać licencję do innych państw. Jako pierwsza powstała wersja francuska, „Le buremu”, następnie wersja niemiecka (Stromberg) i amerykańska (The Office).

W serialu występują: Ricky Gervais jako David Brent, dyrektor oddziału; Martin Freeman – Tim Canterbury, handlowiec; Mackenzie Crook - Gareth Keenan, asystent dyrektora; Lucy Davis – Dawn Tinsley, recepcjonistka; Patrick Baladi – Neil Godwin, księgowy; Ralph Ineson – Chris Finch, najlepszy przyjaciel Davida; Stirling Gallacher – Jennifer Taylor-Clark, przełożona Davida.

Biuro
Tytuł oryginalny

The Office

Gatunek

dramat, komedia, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Czas trwania odcinka

30 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Charlie Hartsock

Idris Elba (Charles Miner)

Lucy Davis (Dawn Tinsley)

Ricky Gervais

Mackenzie Crook (Gareth Keenan)

Martin Freeman (Tim Canterbury)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nnr07
d2nnr07
d2nnr07