Trwa ładowanie...

Nareszcie! Serial "The Office" w polskiej telewizji!

Od ostatniego dnia 2018 stacja Fox Comedy będzie nadawać jeden z najlepszych i najzabawniejszych seriali w historii telewizji: "The Office". W Polsce serial będzie nadawany pod tytułem "Biuro".

Nareszcie! Serial "The Office" w polskiej telewizji!Źródło: Materiały prasowe
d3cyb24
d3cyb24

Office to 9 sezonów serialu o firmie sprzedającej papier. Grupa biurowych pracowników z najnudniejszą pracą świata brzmi jak kiepski temat do żartów, a jednak nadawane od 2005 do 2013 roku show skradło widzom serca i stało się kultowe. To dzięki tej produkcji sławę zyskali Steve Carell, John Krasinski, Ed Helms czy Mindy Kaling.

Office czy też po polsku Biuro to tzw. mockument - czyli parodia dokumentu. Bohaterowie serialu mówią wprost do kamery, tak jakby brali udział w nagraniu dokumentu na temat ich firmy.

Biuro jest też niezwykle cenionym serialem, wielokrotnie nagradzanym statuetkami Emmy. To komedia o miejscu pracy – tytułowym biurze – obnażająca życie garstki apatycznych pracowników w średnim wieku, którzy na co dzień większość swojego czasu spędzają w firmie dostarczającej papier. Wśród grupy współpracowników pojawiają się dyskusje na temat awansów, obawy dotyczące zwolnień, a także rywalizacja. Kierownikiem firmy jest ekscentryczny, samolubny, ale również zabawny Michael Scott (Steve Carell). Obiektem jego niewybrednych żartów w pierwszej kolejności staje się cicha, lecz czarująca recepcjonistka Pam Beesly (Jenna Fischer)
. Piątkę głównych bohaterów uzupełniają też podlizujący się szefowi Dwight Schrute (Rainn Wilson)
, utalentowany sprzedawca Jim Halpert (John Krasinski) oraz obojętny na wszystko pracownik tymczasowy Ryan Howard (BJ Novak).

THE OFFICE -- Pictured: (l-r) John Krasinski as Jim Halpert, Rainn Wilson as Dwight Schrute, Jenna Fischer as Pam Beesly, B.J. Novak as Ryan Howard, Steve Carell as Michael Scott -- NBC Photo: Mitchell Haaseth Materiały prasowe
THE OFFICE -- Pictured: (l-r) John Krasinski as Jim Halpert, Rainn Wilson as Dwight Schrute, Jenna Fischer as Pam Beesly, B.J. Novak as Ryan Howard, Steve Carell as Michael Scott -- NBC Photo: Mitchell Haaseth Źródło: Materiały prasowe

Aktorzy w wywiadach bardzo często podkreślali jak sympatyczna i koleżeńska atmosfera panowała podczas nagrywania serialu. Co działo się wśród firmowych boksów i obrotowych krzeseł? No cóż… wiele e-maili, zakupów online i pasjansa. Wszystkie komputery były podłączone do internetu i ponieważ tak wiele scen wymagało, aby postacie siedziały w tle, wyglądając, jakby pracowały i były bardzo zajęte – aktorzy zajmowali się swoimi sprawami, wcielając w role pracowników. Oprócz grania w gry i opłacania własnych rachunków, wielu członków obsady pisało blogi o tym, co działo się za kulisami, lub blogi postaci, a wszystko to podczas kręcenia serialu.

Produkcja swoją premierę miała wiosną 2005 roku i bawiła widzów przez całe 9 sezonów aż do 2013 roku. Już po kilku miesiącach od finałowego odcinka zaczęły pojawiać się spekulacje o wielkim powrocie Biura. Czy faktycznie jest szansa na powrót naszych ulubionych pracowników z amerykańskiej korporacji? To się okaże…

THE OFFICE -- "The Return" Episode 3011 -- Pictured: (l-r) Steve Carell as Michael Scott, Rainn Wilson as Dwight Schrute -- NBC Photo: Byron Cohen Materiały prasowe
THE OFFICE -- "The Return" Episode 3011 -- Pictured: (l-r) Steve Carell as Michael Scott, Rainn Wilson as Dwight Schrute -- NBC Photo: Byron Cohen Źródło: Materiały prasowe

Z całym serialem już od samego castingu wiążą się ciekawe i zabawne historie. Jedną z nich jest przesłuchanie Lesliego Davida Bakera, który przybył na casting do roli Stanleya i na miejscu zobaczył 50 innych aktorów czekających na przesłuchanie. Wpadł wtedy na pomysł, że w czasie gdy wszyscy będą czekać przed salą, on wybierze się na inny casting i zdąży wrócić przed zakończeniem tego pierwszego. Nie przewidział niestety korków… wbiegł zmęczony i spocony, więc od razu udał się do toalety, aby się przygotować i poprawić. Kiedy wyszedł, dyrektor castingu podziękował mu za cierpliwość, zakładając, że aktor przez cały czas czekał na swoją kolej.

d3cyb24

W jednym z wywiadów twórca produkcji, aktor komediowy i reżyser Ricky Gervais opowiedział kilka słów o tym co działo się na planie produkcji:

- Stworzenie serialu wzorowanego na dokumencie jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać, ponieważ ludzie bardzo dobrze znają się na stylu dokumentalnym. Trzeba ciężko pracować, aby forma, którą tworzysz wydawała się realistyczna i przekonująca. To zabawne wyzwanie dla aktorów i dodatkowo, wbrew pozorom, zapewnia im dużą swobodę i możliwość improwizacji na planie.

Jak wygląda praca w typowym, amerykańskim biurze na przedmieściach? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się już 31 grudnia o godzinie 16:50 tylko na FOX Comedy!

To jednak nie wszystko! Kolejne sezony Biura będzie można oglądać również w styczniu:

SEZON 2: środa 2 stycznia o godz. 16:50
SEZON 3: od piątku 11 stycznia
SEZON 4: od środy 23 stycznia

d3cyb24
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cyb24