Trwa ładowanie...
28-09-2009 13:17

Serialowi aktorzy będą namawiać do sprzątania psich kup

Serialowi aktorzy będą namawiać do sprzątania psich kupŹródło: AKPA
dm0zcpf
dm0zcpf

Krakowska kampania społeczna propagująca sprzątanie po zwierzętach nabiera rumieńców. Już niedługo na plakatach pojawią się znane osoby, które będą zachęcać do dbania o czystość trawników. Twarzą kampanii mają być m.in. Dariusz Gnatowski, znany z roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich" oraz Jerzy Pal, aktor występujący epizodycznie w licznych serialach.

Strażnicy miejscy zauważyli, że od czasu trwania akcji "Czysty Kraków", poprawiła się sytuacja na skwerkach i zieleńcach miejskich. - Nie jesteśmy wrogami psów - tłumaczy komendant krakowskiej straży miejskiej Janusz Wiaterek. - Chcemy pokazać ludziom, że sprzątanie po zwierzętach jest czymś normalnym. To wszystko dla naszego wspólnego dobra, żebyśmy żyli w czystym mieście - objaśnia.

- Będziemy także uczyć dzieci w szkołach, jak obchodzić się ze zwierzętami - dodaje zastępca komendanta Radosław Gądek. Woreczki na psie odchody można bezpłatnie pobrać w 75 punktach w całym Krakowie. Są dostępne w oddziałach straży miejskiej, budynkach Urzędu Miasta, punktach MPK, wybranych kioskach i gabinetach weterynaryjnych. - Bardzo szybko się rozchodzą - opowiada sprzedawczyni z saloniku prasowego "Kolporter" przy ulicy św. Tomasza. - Czekamy teraz na kolejną dostawę - dodaje.

dm0zcpf

Od jesieni krakowskie trawniki będą także czyszczone przez specjalne odkurzacze. Na razie kupiono ich pięć. Koszt jednego wynosi 10 tys. zł. Nie zwalnia to jednak właścicieli z obowiązku usuwania nieczystości po swoim pupilu. - To tylko dodatkowe działania - mówi Teresa Kowalińska z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. - Zobaczymy, jak się będą sprawdzać. Planujemy zakup następnych - dodaje.

jks

Oficjalne wydanie internetowe www.polskatimes.pl/gazetakrakowska

dm0zcpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm0zcpf