Trwa ładowanie...
31-01-2012 10:40

Serialowe nowości i powroty w lutym

Serialowe nowości i powroty w lutymŹródło: Fox Broadcasting Co
d3emq5e
d3emq5e

Luty zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla fanów seriali. Kanały FOX i FOX Life przygotowały nowe telewizyjne propozycje, które trafią do ramówki w ciągu najbliższego miesiąca. Na ekrany powrócą też znane już widzom popularne amerykańskie serie. Sprawdźcie, co i kiedy będzie można obejrzeć.

"The Finder" (sezon 1)

Twórcy przebojowej produkcji "Kości" przedstawiają nowy serial "The Finder" – o niezwykłym człowieku, który wykorzystuje swój wyjątkowy dar by pomóc innym w odnalezieniu tego, co stracili. Reputacja Waltera, pomimo tego, że opuścił już szeregi wojska, jako dyskretnego profesjonalisty, który potrafi odnaleźć wszystko i wszystkich, dotarła do generałów, polityków i innych wpływowych osób. Jego pierwszym zadaniem, po opuszczeniu wojska, stało się odnalezienie i sprowadzenie do domu córki głównego dowódcy CIA. Walterowi udało się tego dokonać i od tego czasu nie narzeka na brak zleceń.

Weteran wojny w Iraku, Walter Sherman (Geoff Stults, Happy Town, Powrót na October Road)
, zyskał świetną reputację służąc w wojskowej żandarmerii jako specjalista od tropienia rebeliantów, dezerterów i prowizorycznych min lądowych (tzw. fugas). Niestety, okazało się, że Walter odnalazł jeden z takich materiałów wybuchowych tylko kilka chwil przed tym, jak ten odnalazł jego.

d3emq5e

Dwa miesiące później, kiedy Walter wybudził się ze śpiączki, został honorowo zwolniony ze służby i wrócił do domu. Uszkodzenia mózgu, które powstały w wyniku wypadku, zamieniły go z profesjonalisty, który specjalizował się w odzyskiwaniu ludzi i rzeczy, w kogoś dużo bardziej niezwykłego: Findera - Znajdywacza.

Po zamieszkaniu w nowym miejscu w Key West, Walter spotyka Leo Knoxa (Michael Clarke Duncan, Zielona Mila), kiedyś otyłego prawnika, który po śmierci żony i dzieci, przeszedł metamorfozę i zmienił się w łagodnego olbrzyma, filozofa i doradcę prawnego Waltera.

Ze względu na swoje umiejętności Walter jest często proszony o odszukanie osoby lub przedmiotu, którego państwowe organy ścigania nie są w stanie lub nie mogą znaleźć. Z pomocą Leo i zastępcy komendanta policji Isabeli Zambady (Mercedes Masohn), oraz dzięki licznym znajomością, Walter wraz ze swoją ekipą w końcu odnajduje sens swojego życia w odszukiwaniu tego, co stracili inni.

d3emq5e

PREMIERA: PIĄTEK, 17 LUTEGO, GODZ. 21.00 na antenie FOX, potem emisja w piątki o tej samej godzinie

"Czarodziejki" (sezon 6)

Bronienie niewinnych, zwyciężanie w walce ze złem i złoczyńcami oraz naprawianie krzywd niekoniecznie musi przyświecać dwudziestolatkom, szybko odkrywającym, jak naprawdę wygląda życie. Dla sióstr Halliwell to jednak przeznaczenie. W "Czarodziejkach" występują Alyssa Milano (Melrose Place), Holly Marie Combs (Gdzie diabeł mówi dobranoc) oraz Rose McGowan (Cukiereczek, Małpiszon). Aktorki wcielają się w postaci trzech sióstr, które muszą utrzymać w tajemnicy przed światem, że są czarodziejkami i które mogą polegać wyłącznie na sobie. W serialu pojawia się również Brian Krause (Lunatycy) oraz Julian McMahon (Portret zabójcy).

W ostatnim sezonie Piper, Phoebe i Paige przeżyły druzgocący cios. Mąż Piper, Leo (Krause) został członkiem Starszyzny i w związku z tym musiał opuścić swoją ziemską rodzinę. Leo zastępuje tajemniczy młody mężczyzna z przyszłości, Chris (Fuller), który staje się dla sióstr duchem światłości i aniołem stróżem. Jego dążenia, podobnie jak i powiązania, nie są jednak do końca jasne. Nie wiadomo, czy służy dobru czy złu. Pomimo nieufności Leo, Chris pozostanie w życiu sióstr Halliwell.

d3emq5e

Najstarsza z nich, Piper jest samotną matką. Nie jest już żoną anioła, ma więc szansę zakosztować w tym, czego pragnie od chwili, gdy została czarodziejką – w namiastce normalnego życia. Kiedy Leo zostaje członkiem Starszyzny, on i Piper muszą nauczyć się żyć w pojedynkę, a w ich relacji pojawi się wiele niebezpiecznych zakrętów. Druga z sióstr, Phoebe, uwolni się emocjonalnie od Cola. Rzuci się w wir działań, by odkryć uroki szybko rozwijającej się kariery redaktorki kolumny z poradami w lokalnej gazecie oraz bardziej urozmaiconego miłosnego życia. Pozostanie w związku na odległość z mieszkającym w Hong Kongu szefem, Jasonem Deanem (Eric Dane), z którym będzie się sporadycznie spotykać.

Phoebe będzie starała się utrzymać w tajemnicy przed partnerem swoje zdolności, cały czas zastanawiając się, czy jest on "tym jedynym". Moce Phoebe rosną, a ona sama staje się bardziej empatyczna, przez co trudno jej odróżnić uczucia własne od uczuć otaczających ją osób. Będzie więc potrzebowała trochę czasu, by nauczyć się kontrolować swoje nowe, doskonalsze umiejętności.

Jest jeszcze najmłodsza z sióstr, Paige, która już od dwóch lat uczy się, jak być czarodziejką, a w ubiegłym sezonie przeszła etap super wtajemniczenia. Stara się teraz odnaleźć swoją własną, odrębną od rodziny i czarodziejskich obowiązków tożsamość. Będzie podejmowała się kolejnych, prozaicznych zadań, by sprawdzić jak wygląda życie bez rodziny, i by w końcu odkryć, że cokolwiek robi, nie ucieknie przed magią.

d3emq5e

PREMIERA: PIĄTEK, 24 LUTEGO O GODZ. 20.05 na antenie FOX Life, potem emisja od poniedziałku do piątku o tej samej godzinie

"Breaking Bad" (sezon 4)

Serial "Breaking Bad" opowiada o losach - Waltera White’a (w tej roli trzykrotny zdobywca nagrody Emmy - Bryan Cranston), chorującego na raka, przegranego nauczyciela chemii z liceum, dorabiającego do nauczycielskiej pensji produkcją metamfetaminy. W tym sezonie Walt i jego parter Jesse (Aaron Paul) będą zmagać się z przykrymi wydarzeniami zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Ten sezon uważany jest za najbardziej mroczny, jednocześnie zebrał najlepsze wyniki oglądalności w Stanach Zjednoczonych. Walter stara się wyprzedzić o krok swojego szwagra, Hanka (Dean Norris), domorosłego detektywa, którego śledztwo może doprowadzić do wykrycia źródła pochodzenia legendarnej w Albuquerque metamfetaminy. Równocześnie musi uporać się ze skutkami uwikłania w morderstwo Gale’a - szkolnego chemika, który miał zająć jego miejsce w laboratorium. Chwiejące się w posadach małżeństwo Waltera załamuje się po tym, jak jego żonę Skyler (Anna Gunn) dopadają konsekwencje udziału w podejrzanym praniu pieniędzy oraz kłopotów podatkowych jej poprzedniego pracodawcy.

d3emq5e

Walter przekonuje więc swojego współpracownika Jesse’go, by zabił ich patrona - szefa narkotykowego gangu, "Gusa" Fringa (Giancarlo Esposito) zanim sami padną ofiarą wojny, jaką Gus prowadzi z bezwzględnym narkotykowym kartelem. Jesse staje się nieświadomym pionkiem w grze z kartelem, a Walter, by ocalić siebie i swoją rodzinę i raz na zawsze powstrzymać Gusa, posuwa się do najgorszego, w tym do sojuszu z mściwą nemezis.

PREMIERA: WTOREK, 7 LUTEGO, GODZ. 22.00 na antenie FOX, potem emisja we wtorki o tej samej godzinie

"Simpsonowie" (sezon 15)

Poznajcie Simpsonów: otępiałego ojca, Homera, cierpliwą matkę, Marge, ich syna – cwaniaka, Barta, filozofującą córkę Lisę i maleństwo Maggie. Barwne postaci, pełne cierpkiego humoru dialogi i wypaczony obraz współczesnego życia - właśnie z tego powodu Simpsonowie zawdzięczają tłumy fanów na całym świecie.

d3emq5e

Serial "Simpsonowie", autorstwa twórcy kreskówek, Matta Groeninga, zadebiutował w 1987 roku jako cykl 30-sekundowych filmików, wyprodukowanych przez Groeninga na potrzeby programu telewizji FOX pod tytułem "The Tracey Ullman Show". Wkrótce stał się niezależną produkcją. Jego specjalny, bożonarodzeniowy półgodzinny odcinek można było obejrzeć na kanale FOX, 17 grudnia 1989 roku, a od 14 stycznia 1990 rozpoczęła się jego regularna emisja.

Serial posiada obecnie rekord wpisany do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii "najdłużej wyświetlanego w głównym czasie antenowym serialu animowanego" oraz "serialu animowanego, w którym głosów udzieliło najwięcej sław". Podirytowane burknięcie uznawanego za ikonę pop-kultury Homera, "D’oh!" zostało oficjalnie wpisane do słownika Oxford Dictionary - wydania z 2001 roku.

"Simpsonowie" posiadają również swoją gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. W tym sezonie w Springfield pojawią się gościnnie m.in. były premier Wielkiej Brytanii, Tony Blair, Glenn Close, słynna pisarka J.K. Rowling, Jennifer Garner, komik Jerry Lewis, Evan Marriott, Sir Ian McKellan, dokumentalista Michael Moor oraz znany z amerykańskiego X Factora Simon Cowell.

* PREMIERA:* WTOREK, 7 LUTEGO, GODZ. 20.30 na antenie FOX, potem emisja od poniedziałku do piątku o 20.00 i 20.30 (po dwa odcinki)

"Shark" (sezon 2)

"Shark" to serial opowiadający o zawodowym i prywatnym życiu Sebastiana Starka (James Woods, Męska gra, Prawdziwa zbrodnia), charyzmatycznego, niezwykle pewnego siebie adwokata, który po szokującym zakończeniu jednej z prowadzonych spraw i osobistym objawieniu postanawia wykorzystać swoje bezwzględne metody w biurze prokuratora. Sebastian próbuje odkupić swoje winy. Nie zamierza jednak porzucać, zapewniających mu wygraną, potajemnych metod jedynie dlatego, że przeszedł na drugą stronę prawniczego świata.

Z sukcesem przetrwał trudny pierwszy rok na stanowisku szefa Specjalnej Jednostki Dochodzeniowej w biurze Prokuratora Okręgowego Los Angeles. Udało mu się również przekonać ambitną, spełnioną, ale przesuniętą ostatnio na niższe stanowisko adwokat Jessicę Devlin (Jeri Ryan, Anatomia prawdy) do porzucenia pełnej sukcesów kariery i przejścia na stanowisko specjalisty w jego zespole.

W ekipie Sebastiana znaleźli się również młodzi prawnicy, którzy coraz częściej korzystają z cieszących się złą sławą, siłowych metod Sebastiana. Jest wśród nich inteligentna, twarda pasjonatka Raina Troy (Sophina Brown), bystra i dynamiczna Madeleine Poe (Sarah Carter) oraz ostatni nabytek, Danny Reyes (Kevin Alejandro), którego nerwowy i agresywny styl drażni Sebastiana na każdym kroku.

Praca zespołu w dużym stopniu zależy również od pomysłowego śledczego, byłego policyjnego detektywa, Isaaka Wrighta (Henry Simmons). Prawniczy rekin próbuje być dobrym ojcem dla swojej siedemnastoletniej córki Julie Stark (Danielle Panabaker), cieszy się urokami życia jednego z najbardziej wziętych w Los Angeles kawalerów, a równocześnie stara się pokazać, że potrafi grać i wygrywać dla "tych dobrych".

PREMIERA: ŚRODA, 1 LUTEGO, GODZ. 19.00 na antenie FOX, potem emisja od poniedziałku do piątku o 19.00

Lista serialowych nowości i powrotów:

"Shark" - premiera sezonu 2, 1 lutego o godz. 19.00 na antenie FOX

"Simpsonowie" - premiera sezonu 15, 7 lutego o godz. 20.30 na antenie FOX

"Breaking Bad" - premiera sezonu 4, 7 lutego o godz. 22.00 na antenie FOX

"American Horror Story" - finał sezonu w sobotę 11 lutego o godz. 23.00

"Terra Nova" - powrót sezonu 1, od poniedziałku 13 lutego o godz. 21.00 na antenie FOX

"The Finder" - premiera sezonu 1, 17 lutego o godz. 21.00 na antenie FOX

"The Walking Dead" - powrót sezonu 2, od soboty 18 lutego o godz. 22.00 na antenie FOX

"Gotowe na wszystko" - powrót sezonu 8, od niedzieli 19 lutego o godz. 22.00 na antenie FOX Life

"Czarodziejki" - premiera sezonu 6, 24 lutego lutego o godz. 20.05 na antenie FOX Life (emisja od poniedziałku do piątku)

d3emq5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3emq5e