Scenariusz pilota "Wiedźmina" gotowy. Nie za szybko?

Scenariusz pilota "Wiedźmina" gotowy. Nie za szybko?
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Facebook

22.01.2018 22:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Scenarzystka i showrunnerka serialu "The Witcher", który powstaje na podstawie "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego poinformowała, że jeden z etapów został właśnie zakończony.

Na Twiterze Lauren Schmidt Hissrich zdradziła, że scenariusz pilota jest gotowy. "To był ważny tydzień" - napisała, zamieszczając zdjęcie z podpisem "End of Pilot" (koniec pilota).

Jednocześnie Lauren Schmidt Hissrich uspokoiła zaniepokojonych fanów, którzy obawiają się, że prace postępują zbyt szybko. "Wszyscy tu bardziej cenią jakość niż tempo" - zapewniła.

Cykl realizowany będzie na podstawie ośmiu tomów "Sagi o wiedźminie". "W serialu niekonwencjonalna rodzina jednoczy się, by walczyć o prawdę w niebezpiecznym świecie" - czytamy w opisie na stronie Netfliksa. Premiera pilota planowana jest na 2018 rok.

Przy "The Witcher" udzielać ma się Tomasz Bagiński. Twórca nominowanej do Oscara "Katedry", a także Sean Daniel ("The Expanse"), Jason Brown ("The Expanse") i Jarosław Sawko z firmy Platige Image (zajmują się efektami specjalnymi) będą producentami wykonawczymi. Bagiński ponadto ma być reżyserem co najmniej jednego odcinka w sezonie.

Lauren Schmidt Hissrich wcześniej pracowała m.in. przy "Daredevilu".

"Wiedźmin" doczekał się już serialowej ekranizacji. 13-odcinkową produkcję wyreżyserował Marek Brodzki. Jako efekt dodatkowych prac nad cyklem zrealizowano trwający ponad 2 godziny film. W roli głównej w obydwu dziełach wystąpił Michał Żebrowski. Dzieła nie spotkały się z przychylnością fanów książek.

Stworzona przez Sapkowskiego literacka postać pojawia się w zbiorach opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" oraz pięciotomowej "Sadze o wiedźminie".

Źródło artykułu:Megafon.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także