"Sanatorium miłości": Walentyna szyje maseczki. Wspiera walkę z koronawirusem
W dobie pandemii koronawirusa każda pomoc jest na wagę złota. Ponieważ służba zdrowia wciąż cierpi z powodu niedoborów maseczek ochronnych, do maszyn zasiedli zwykli ludzie, którzy szyją, a później rozdają maseczki domowej produkcji. W ten sposób pomaga również Walentyna, uczestniczka "Sanatorium miłości".
Walentyna to gwiazda pierwszej edycji show. Emerytka dała się poznać jako kobieta pełna optymizmu, werwy. Choć od nagrań minęło sporo czasu, w tej kwestii nic się nie zmieniło. Wala udowadnia, że chcieć to móc. I wiek nie jest tu wymówką. Seniorka postanowiła zareagować na niedobory maseczek ochronnych, na co skarżą się przedstawiciele służby zdrowia - szyje je we własnym domu. Gotowe produkty trafiają do szpitali na Śląsku.
Oczywiście Walentyna nie jest w osamotniona w dążeniu do pomocy lekarzom, pielęgniarkom, którzy starają się dbać o zdrowie Polaków. Podobnych inicjatyw jest naprawdę dużo. Ludzie z całego kraju (również seniorzy) albo szyją maseczki, albo robią przyłbice, a restauratorzy starają się dostarczać medykom posiłki.
"Walentyna - Królowa pierwszej edycji 'Sanatorium miłości' TVP zasiadła za maszyną do szycia i wraz z grupą innych kobiet szyje maseczki dla śląskich szpitali. Walu, dziękujemy Ci za Twoje wielki serce! Walentyna uczestniczy w akcji POMOC DLA ŚLĄSKICH SZPITALI" - czytamy na facebookowym profilu programu.
Fani programu entuzjastycznie zareagowali na wpis. "Brawo", "Dziękujemy pani z całego serca", "Zawsze wiedziałam, że ma wielkie serce" - czytamy w komentarzach.
Walka z pandemią trwa już od kilku tygodni. Od 16 marca pozamykane są szkoły. Nie działają też kina i inne instytucje kulturalne. Obowiązuje zakaz zgromadzeń, a z domów należy wychodzić tylko z ważnych powodów.
Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.