Ruszyło śledztwo ws. Filipa Chajzera i Tomasza Karolaka. "Zbierane są dowody"

Ruszyło śledztwo ws. Filipa Chajzera i Tomasza Karolaka. "Zbierane są dowody"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.05.2019 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z odcinków "Ameryka Express" wzbudził mnóstwo kontrowersji. Filip Chajzer, Tomasz Karolak i Jakub Urbański zostali oskarżeni o molestowanie seksualne.

Fundacja Feminoteka wspólnie z Fundacją przeciwko Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson postanowiły zająć się sprawą, która miała miejsce w programie "Ameryka Express". Chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa na tle seksualnym przez uczestników show, czyli Filipa Chajzera, Tomasza Karolaka i Jakuba Urbańskiego. Organizacje złożyły do prokuratury zawiadomienie.

Przedstawiciele fundacji o wszystkim poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- 7 listopada 2018 r. stacja telewizyjna TVN wyemitowała 10. odcinek programu typu reality show pt. "Ameryka Express", który realizowany był w Peru. Występujący w nim wymienieni wyżej mężczyźni, zmuszali przypadkowo napotkane kobiety do pocałunków, zaś p. Filip Chajzer złapał jedną z kobiet za piersi - można przeczytać w oświadczeniu.

"Fakt dowiedział się kilka dni temu, że prokuratura właśnie zaczęła badać sprawę. Portal plejada.pl sprawdził na jakim etapie jest postępowanie.

- Na razie nie możemy nic powiedzieć, prócz tego, że zostałam przesłuchana w prokuraturze. Czynności dalej trwają. Kiedy będzie sprawa? Trudno powiedzieć, bo na razie zbierane są dowody i trwają przesłuchania - powiedziała Joanna Piotrowska, prezes fundacji "Feminoteka".

Dziesiąty odcinek ostatniej edycji "Ameryka Express" spotkał się z ogromną krytyką widzów. Wówczas uczestnicy musieli zdobyć popularny w Peru afrodyzjak posmarować się nim i pocałować w usta trzy osoby płci przeciwnej. Ostatnia część zadania wywołała kontrowersje, zwłaszcza, że trzej panowie całowali przypadkowe kobiety bez zapytania ich o zgodę.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (325)
Zobacz także