Różnica jest kolosalna. "Wiadomości" TVP zniekształciły głos Donalda Tuska

"Wiadomości" TVP sporo czasu antenowego wciąż poświęcają Donaldowi Tuskowi
"Wiadomości" TVP sporo czasu antenowego wciąż poświęcają Donaldowi Tuskowi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Getty Images

12.01.2022 23:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już nie tylko "für Deutschland", "agresywna pięść" czy czerwony filtr i rogi budzące jednoznaczne skojarzenia. Do arsenału chwytów "Wiadomości" TVP wymierzonych w Donalda Tuska doszedł jeszcze jeden.

Od momentu powrotu do polskiej polityki Donald Tusk na stałe zagościł w "Wiadomościach" TVP i programach TVP Info. Szef Platformy jest tam ukazywany w niekorzystnym dla siebie i swojej formacji kontekście. Na przykład, teraz kiedy przypisuje się mu winę za inflację i szybujące ceny energii.

Materiały poświęcone Tuskowi wzbogacane są pewnym zestawem chwytów mających wywołać u widzów jednoznacznie negatywne emocje i konotacje.

Jak choćby ciągłe wtrącanie fragmentów jego przemówienia wygłoszonego po niemiecku (memiczne już "für Deutschland"), migawki pokazujące jego zaciskającą się dłoń ("Tusk popiera agresję") czy zrobienie z Tuska najprawdziwszego "diabła".

W sieci można znaleźć kolejny dowód na to, że TVP deprecjonuje wizerunek szefa Platformy. Chodzi o fragment przemówienia Donalda Tuska, który wyemitowano w jednym z ostatnich wydań "Wiadomości".

Głos Tuska we wspomnianym fragmencie jest dużo gorszej jakości, chropowaty czy jak piszą internauci w komentarzach - wręcz przesterowany.

W filmiku, jaki krąży w mediach społecznościowych, można porównać wersję TVP z faktycznym nagraniem tej samej konferencji. Różnica jest kolosalna.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (120)
Zobacz także