Rozenek w ogniu krytyki. Hotelarska branża sceptyczna wobec "Piekielnego hotelu"

16.03.2015 10:59, aktual.: 18.03.2015 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gwiazda w nowym show będzie radzić właścicielom upadających hoteli, co robić, aby podwyższyć standard miejsca i na nowo przyciągnąć klientów.

- Każdy program ma swoje plusy i minusy, ale nie wiem, czy tworzenie programu na siłę pomoże nam, hotelarzom, w naszej działalności. Hotel to jest cały organizm, a nie jedna dziedzina. To gastronomia, baza noclegowa, promocja, czystość w hotelu. Uważam, że nawet dyrektor hotelu jest najlepszym specjalistą wtedy, kiedy przejdzie wszystkie szczeble kariery. Obecnie w Polsce jest bardzo dużo właścicieli hoteli, którzy nie są specjalistami, po prostu to jest dodatek do ich działalności. Dlatego szuka się dobrych menadżerów, żeby poprowadzili jak najbardziej efektywnie bazę hotelową - tłumaczy Mariusz Malicki.

Jego zdaniem, show wzbudzi w branży dyskusje, bo wielu hotelarzy bardzo długo pracuje na swoja markę, tymczasem program ma na celu w krótkim czasie pokazać metamorfozę źle prowadzonego miejsca.

- Mamy różnego rodzaju hotele, które są kategoryzowane. Przy każdym urzędzie marszałkowskim jest komisja, która je kategoryzuje i która sprawdza wymagania w stosunku do odpowiedniej gwiazdki. Przyznanie gwiazdki nie kończy się na jednorazowej wizycie takiej komisji. Cały czas sprawdzane jest to, czy hotel z gwiazdką spełnia wymogi kategoryzacyjne. Polska Izba Hotelarstwa prowadzi konferencje i kursy dla hotelarzy. Wymieniamy się doświadczeniami, także wśród pracowników. Pracownicy gorszych hoteli czy tych o niższej jakości jeżdżą do bardzo dobrych hoteli, by nabyć pewnych umiejętności i podwyższyć poziom w danym hotelu - mówi Mariusz Malicki.

Program powinien robić fachowiec. Najbardziej kompetentnymi osobami oceniającymi są hotelowi goście

Brak wiarygodności związany będzie również z osobą prowadzącą.

- Program powinien robić fachowiec. Najbardziej kompetentnymi osobami oceniającymi są hotelowi goście. Tworzymy różnego rodzaju ankiety w hotelach, goście je wypełniają i one daje hotelarzom informacje, co trzeba poprawić - wyjaśnia prezes.

Format "Piekielnego Hotelu"pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W oryginalnej wersji prowadzi go popularny kucharz Gordon Ramsay. Małgorzata Rozenek zdobyła popularność trzy lata temu, kiedy wygrała casting na prowadzącą program "Perfekcyjna Pani Domu". Była też jurorką show "Bitwa o dom". Z wykształcenia jest prawniczką.

Obraz
© (fot. tvn/x-news)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także