Trwa ładowanie...
d13bc7t

Roszady personalne w TVP i TVN. Co się opłaciło?

"Dzień dobry TVN" oraz "Pytanie na śniadanie" to od dawna dwa najpopularniejsze programy śniadanowie w Polsce. Walka o widzów między TVN-em i TVP w tym segemencie jest bardzo zażarta. Magazyn której stacji był chętniej oglądany w zeszłym roku?
Share
"Pytanie na śniadanie" bylo najczęściej oglądanym programem śniadaniowym
"Pytanie na śniadanie" bylo najczęściej oglądanym programem śniadaniowymŹródło: fot. kadr z programu
d13bc7t

"Pytanie na śniadanie" było liderem programów śniadaniowych w 2020 roku wśród wszystkich widzów. Jak podają Wirtualnemedia.pl, wg. danych Nielsen Audience Measurement, średnia oglądalność programu wyniosła 458 tys. osób. Drugie miejsce w tej grupie zajął konkurencyjny "Dzień Dobry TVN" z wynikiem 430 tys. osób.

Oba programy zaliczyły spadki oglądalności w stosunku do 2019 roku. Magazyn TVP2 miał o 34 tys. widzów mniej, zaś "DDTVN" o 18 tys. Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się "Nowy dzień z Polsat News", którego widownia wyniosła 309 tys. osób (strata w stosunku do wcześniejszego roku o 21 tys.). Co ciekawe, to magazyn Polsatu miał najwyższy udział w rynku telewizyjnym – wyniósł 10,67 proc. "PnŚ" miało 8,53 proc., a program TVN-u 7,81 proc.

Roszady w programach śniadaniowych

Sytuacja wygląda inaczej, gdy spojrzymy na zestawienie w grupie komercyjnej 16-49. Tutaj "DDTVN" zwyciężył ze średnim wynikiem 202 tys. widzów. Spadek w porównaniu z 2019 rokiem był niewielki, bo ledwie 4 tys. "PnŚ" jest drugie z wynikiem 173 tys. (spadek o 17 tys.), a "Nowy dzień z Polsat News" trzecie (128 tys., spadek o 4 tys.).

d13bc7t

Warto wspomnieć, że w programach śniadaniowych TVP i TVN doszło w zeszłym roku do głośnych roszad. We wrześniu w "PnŚ" Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek zajęli miejsce Roberta El Gendy'ego i Tamary Gonzalez. Z kolei w "DDTVN" przestał istnieć duet Kinga Rusin-Piotr Kraśko. Ona odeszła ze stacji, on przeniósł się do redakcji "Faktów". Aby wypełnić lukę, utworzono nową parę prowadzących – tworzą ją Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13bc7t

Podziel się opinią

Share
d13bc7t
d13bc7t