Trwa ładowanie...

Rosja straszy wojną z NATO. Propaganda bije na alarm i szuka poborowych

Rosyjska propaganda sączona przez rządową telewizję zaczęła przekonywać swoich widzów, że NATO zbroi się, by wypowiedzieć Rosji wojnę. Widać, że pali im się grunt pod nogami, bo mówią otwarcie o deficycie poborowych. I chcą wciągnąć do swojego wojska obcokrajowców.

W Rossija 1 straszą, że NATO chce wypowiedzieć wojnę Putinowi W Rossija 1 straszą, że NATO chce wypowiedzieć wojnę Putinowi Źródło: Materiały prasowe
d3rvner
d3rvner

Na kanale Rossija 1 nie ma dnia, by rosyjska propaganda nie opowiadała kłamstw na temat wojny w Ukrainie i roli, jaką odgrywa w tej wojnie wojsko Putina. Stałym punktem programu jest tam debata ekspertów. Ostatnio pewien politolog zwracał uwagę na zagrożenie ze strony NATO i wygłaszał hasła w stylu "wszystkie ręce na pokład".

- Fakt, że Finlandia i Szwecja dołączają do NATO, i rzekomo nie jest to bezpośrednio związane z Rosją, ale w rzeczywistości tak właśnie jest. Przygotowania do wojny idą pełną parą. Przygotowania do wojny z Rosją - mówił na antenie Rossija 1 Mikhail Markelov.

Politolog na usługach Kremla bił na alarm, mówiąc o konieczności zwiększenia liczebności armii.

- Musimy zacząć rozbudzać rezerwy operacyjne. Jest wielu obywateli Wspólnoty Niepodległych Państw, którzy uzyskali rosyjskie obywatelstwo, ale nigdy nie służyli w rosyjskiej armii. Nie możemy ich powołać do służby. Jednak dziś występuje konieczność pobudzania ich, by dołączyli do naszych sił zbrojnych. Mamy wszelką możliwość, by to robić - mówił Markelov.

d3rvner

Wspólnota Niepodległych Państwa to organizacja międzynarodowa o charakterze gospodarczym, politycznym, ale i wojskowym, i zrzesza większość byłych republik Związku Radzieckiego (Mołdawia, Tadżykistan, Białoruś, Uzbekistan itd.).

Markelov zwracał uwagę, że ochotników do wojska trzeba szukać głównie na terenach dotkniętych biedą i bezrobociem. I działać w myśl zasady: "Wszyscy dla frontu, wszyscy dla zwycięstwa".

Eurowizja 2022. Krytycy i internauci zachwyceni Ochmanem. Lista faworytów jest długa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rvner
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3rvner