Trwa ładowanie...

''Roots'': Forest Whitaker, Anna Paquin i Jonathan Rhys Meyers wracają do korzeni

Share
''Roots'': Forest Whitaker, Anna Paquin i Jonathan Rhys Meyers wracają do korzeni
d1bkvcj

Forest Whitaker, Anna Paquin i Jonathan Rhys Meyers dołączyli do obsady nowej ekranizacji powieści "Korzenie" ("Roots"), która po raz pierwszy została przeniesiona na mały ekran w 1977 roku.

Nagrodzona Pulitzerem książka "Roots: The Saga of an American Family" pióra Aleksa Haleya opisuje dzieje rodziny autora - w tym przodka Kunta Kinte, który został przywieziony do USA wraz z innymi gambijskimi Murzynami.

Forest Whitaker wcieli się w Fiddlera, niewolnika, który pomaga Kunta Kinte w próbie ucieczki, Anna Paquin zagra Nancy Hold, żonę oficera Konfederacji, a Jonathan Rhys Meyers otrzymał rolę Toma Lea, niewyedukowanego właściciela niewolników, starającego się awansować do elity Południa.

d1bkvcj

W roli głównej pojawi się Malachi Kirby. W obsadzie znaleźli się także Anika Noni Rose, Rege-Jean Page, Derek Luke, Chad L. Coleman i Erica Tazel.

W przygotowywanej obecnie przez A+E Networks produkcji wykorzystane zostaną wątki z powieści Haleya, ale wzbogacone i uzupełnione zostaną one o informacje pochodzące z najnowszych badań historycznych.

Premiera nowych "Korzeni" zapowiedziana została na 2016 rok. Produkcja będzie pokazywana na kanałach History i Lifetime.

d1bkvcj

Podziel się opinią

Share
d1bkvcj
d1bkvcj