Trwa ładowanie...
d4ggfww

Oficer

Najnowsze informacje
4.3
(4683 głosy)
Oceń:

„Oficer” to polski serial sensacyjny, emitowany w TVP od 17 marca do 23 czerwca 2005 roku, przedstawiający losy warszawskich policjantów ze specjalnej grupy pościgowej oraz niebezpiecznych przestępców. Kontynuacją „Oficera” są seriale „Oficerowie” (2006) i „Trzeci oficer” (2008). Cały cykl liczy łącznie 39 odcinków.

Akcja serialu toczy się w Warszawie, gdzie młodzi bandyci, m.in. Grand (Paweł Małaszyński), Juby (Eryk Lubos) i Zidane (Rafał Cieszyński) próbują przejąć władzę w „mieście” z rąk od lat rządzącego przestępczym światkiem Topora (Krzysztof Globisz). Wyszkoleni w Legii Cudzoziemskiej, są brutalni i bezwzględni.

Tytułowym bohaterem jest Tomasz Kruszyński „Kruszon” (Borys Szyc), młody oficer policji, który ze swym partnerem Rysiem (Andrzej Chyra) pracuje nad rozbiciem siatki przestępczych powiązań. Obok nich pojawia się Aldona (Magdalena Różczka), kobieta piękna i niezależna. Razem tworzą trójkąt pełen napięć i emocji.

Główny bohater serialu "Oficer" 26-letni komisarz stołecznej policji Tomasz Kruszyński, zwany przez przyjaciół Kruszonem jest specjalistą od przenikania do grup przestępczych i rozpracowywania ich od środka. Poznajemy go, gdy jako "wspólnik" niejakiego Mamaja dokonuje z nim i jego dziewczyną Elwirą serii napadów. Po udanym skoku na sklep jubilerski obaj sprzedają towar znajomemu paserowi. Zachęcony powodzeniem Mamaj obmyśla kolejną akcję - tym razem celem miałby być nieduży bank.

O zamiarach "wspólnika" informuje Aldonę, swoją narzeczoną i komisarza policji, która nadzoruje akcję rozpracowania Mamaja. Skok na bank przynosi spory zysk, Mamaj nie posiada się ze szczęścia. Gdy z Elwirą i Kruszonem opija sukces, policja dokonuje najścia na jego mieszkanie. Tuż po "zatrzymaniu" kierująca akcją Aldona nieoczekiwanie zwraca Tomkowi pierścionek zaręczynowy.

Kruszon to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest inteligentnym i przebiegłym policjantem. Doskonale odnajduje się w środowisku przestępczym, co ułatwia mu wnikanie w mafijne struktury i rozpracowywanie ich od środka. Silny i nieugięty charakter oraz wierność ściśle wyznaczonym zasadom nie pozwalają mu się poddać nawet w trudnych sytuacjach.

Oficer
Tytuł oryginalny

Oficer

Gatunek

kryminał, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

55 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Agnieszka Kowalska (Członkini komisji lekarskiej)

Mirosław Kowalczyk (Kelner)

Robert Ostolski (Majster kamieniarzy)

Agnieszka Dulęba-Kasza (Żona Nowaka)

Robert Brzeziński (Żołnierz Topora)

Janusz Hamerszmit (Ojciec Darka Dahomeja)

Anna Iberszer (Tancerka)

Marek Richter (Francois Deville)

Ewelina Serafin de la Cruz (Laura)

Barbara Babilińska (Kierowniczka banku)

Janusz Chlebowski (Żołnierz Topora)

Marcin Sławiński (Członek komisji lekarskiej w szpitalu psychiatrycznym)

Wojciech Chorąży (WOP-ista)

Artur Chamski (Mykoła)

Magdalena Różczka (Aldona Ginko)

Kamil Maćkowiak (Kosma)

Marcin Sztabiński (Mamaj)

Grażyna Marzec (Położna)

Marta Ojrzyńska (Elwira)

Henryk Niebudek (Dyrygent)

Witold Skaruch (hrabia Artur Koniecpolski)

Katarzyna Cynke (Ala)

Tamara Arciuch (Stella)

Wojciech Zieliński (Darek Leśniak Dahomej)

Anna Wendzikowska (prostytutka )

Maciej Wierzbicki (Jarząbek)

Jacek Braciak (Perła)

Maria Ciunelis (Maciołowska)

Szymon Bobrowski (ochroniarz Bodo)

Robert Gonera (Kanibal)

Andrzej Chyra ('Ryś')

Peter J. Lucas (pułkownik Jakub Mond)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ggfww
d4ggfww
d4ggfww