Zmiany w "Rolnik szuka żony"? Nowa edycja może być zupełnie inna
Trwają przygotowania do kolejnej, 11. już edycji "Rolnik szuka żony", która może okazać się przełomowa. Wszystko za sprawą komunikatu produkcji, która dała wyraźny sygnał, że program jest otwarty na każdego, w tym także osoby homoseksualne.
Program "Rolnik szuka żony" jest obecny na antenie telewizyjnej Jedynki od prawie 10 lat (pierwsza edycja miała premierę w maju 2014 roku) i wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. W listopadzie zakończyła się 10. jubileuszowa edycja, a niedługo później produkcja ogłosiła w mediach społecznościowych poszukiwania uczestników kolejnej serii.
Niedawno na instagramowym profilu "Rolnik szuka żony" zorganizowano sesję pytań i odpowiedzi, tzw. Q&A (z języka angielskiego questions and answers - red.), w czasie której internauci pytali o warunki uczestnictwa w programie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Potencjalni kandydaci dociekali np., czy mogą się zgłosić do programu, jeśli prowadzą gospodarstwo za granicą lub są rozwodnikami (w obu przypadkach odpowiedź brzmi: tak). Padło także pytanie o to, czy bohaterami "Rolnika" mogą zostać osoby nieheteroseksualne. Jak odpowiedziała produkcja?
Program "Rolnik szuka żony" otwarty na osoby LGBT+
Na pytanie jednego z internautów, które brzmiało: "Czy osoby LGBT+ też mogą się zgłaszać?", twórcy programu odpowiedzieli jednoznacznie: "Zapraszamy, miłość nie wyklucza".
Udział osób homoseksualnych w popularnym programie TVP z pewnością byłby przełomem, bo w przeszło dziesięcioletniej historii "Rolnik szuka żony" widzowie oglądali na ekranie wyłącznie pary heteroseksualne.
Co prawda parę lat temu media obiegła informacja o jednej z uczestniczek drugiej edycji show, Krystynie, kandydatce Roberta, która dokonała coming outu i przyznała się do związku z kobietą. Krystyna i jej partnerka są po ślubie i wychowują wspólnie córkę.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.