Trwa ładowanie...
18-08-2009 11:47

"Rodzina Serrano" jesienią w Czwórce

Share
"Rodzina Serrano" jesienią w CzwórceŹródło: TV4
d3dnj65

Jedną z najważniejszych - i najciekawszych - propozycji Czwórki na jesień będzie serial "Rodzina Serrano" - emisja od 31 sierpnia (pon-pt. o 18.30).

To znakomita "rodzinna" komedia z szeregiem świetnie nakreślnonych i zagranych postaci, z humorem i wdziękiem pokazująca codzienne życie niewielkiej społeczności na przedmieściach Madrytu.

Serial bil rekordy ogladalności w Hiszpanii, zdobył liczne nagrody i doczekał się produkcji 8 sezonów oraz emisji w kilkunastu krajach w Europie i na świecie. W obsadzie, m.in.: Belen Rueda (znana z filmu Amenabara 'W stronę morza'), Antonio Resines (jeden z najpopularniejszych aktorów w Hiszpanii) i Alejo Sauras (którego wkrótce zobaczymy w najnowszym filmie Almodovara 'Przerwane objęcia').

d3dnj65

Akcja serialu rozgrywa się na przedmieściach Madrytu, w oddalonej od wielkomiejskiego zgiełku swojskiej okolicy, gdzie wszyscy wszystkich znają i spotykają na co dzień.

Główni bohaterowie, Diego Serrano i Lucia Capdevilla, znają się od dzieciństwa, chodzili ze sobą, kiedy byli nastolatkami, ale w dorosłym życiu ich drogi się rozeszły. Lucia wyjechała do Barcelony, wyszła za mąż, urodziła dwie córki i prowadziła wielkomiejskie życie na wysokiej stopie. Jednak nie była szczęśliwa i postanowiła się rozwieść. Z kolei Diego nigdy nie opuścił rodzinnych stron. Tu się ożenił i został ojcem trzech synów. Pięć lat temu owdowiał i musiał samodzielnie zająć się wychowaniem dzieci. Kiedy Diego i Lucia spotykają się przypadkiem, dawne uczucie odżywa. Oboje wierzą, że tym razem to miłość na całe życie. Postanawiają się pobrać, jednak teraz żadne z nich nie wchodzi w nowy związek w pojedynkę, ale jedno z dwójką, a drugie z trójką dzieci, które trzeba wychować, co nie będzie łatwe: połączenie obu rodzin jest jak zderzenie dwóch światów

Dla synów Diega kobiety są całkowicie nieznanym lądem, którego poznawanie wiąże się z odkryciami nierzadko bardzo odległymi od tego, czego by sobie życzyli. Z kolei córki Lucii z niedowierzaniem patrzą jak wygląda na co dzień mieszkanie z chłopakami i pocieszają się myślą, że może nie wszyscy mężczyźni są tacy. Kobiety i mężczyźni wydają się mówić różnymi językami. Mężczyźni lubią hałaśliwe kolacje przed telewizorem, kobiety wolą atmosferę spokojnych, rodzinnych posiłków. Mężczyźni uwielbiają imprezy z kolegami, kobiety wolą podróże i muzykę. Mężczyźni są silnie zakorzenieni w sąsiedztwie, a kobiety są kosmopolitkami. Różni się też podejście do dzieci każdego z rodziców: Lucia stawia na komunikację i jest dumna z faktu, że Eva i Teté mówią jej o wszystkim i że udało im się zostać przyjaciółkami. Diego z kolei nigdy nie zdołał opanować trudnej sztuki dialogu. Stara się po prostu wymusić na synach, często bezskutecznie, postępowanie, jakiego oczekuje. Te różnice są aż nazbyt oczywiste dla dzieci nowej pary, a
Marcos, Guille i Curro, ku swemu przerażeniu obserwują, że ich ojciec próbuje naśladować metody nowej żony. W dodatku dom rodziny Serrano wydaje się nagle zbyt mały. Braciom przyszło teraz zamieszkać we wspólnym pokoju, kuchnia przedziwnie się skurczyła, a łazienka stała się źródłem nieustannych konfliktów. Eva i Teté także musza dzielić pokój i wiele innych rzeczy, a ich nowy dom bardzo różni się od tego, który zostawiły w Barcelonie.

Serial „Los Serrano”, wyprodukowany przez Globomedia, emitowany był przez hiszpańską telewizję Telecinco od 22 kwietnia 2003 r. Od pierwszego odcinka był najlepiej oglądanym programem tej stacji, a w 2004 roku stał się najchętniej oglądanym programem w Hiszpanii. Po sukcesie pierwszego sezonu – średnio 31,2% udziałów w rynku (4,84 mln widzów) – powstały kolejne, bijące nowe rekordy oglądalności (sezon 2 – 38,8% , 6,46 mln widzów; sezon 3 – 6,89 mln widzów). Łącznie powstało 8 sezonów, a emisja zakończyła się 17 lipca 2008 r.

d3dnj65

Wyrazem uznania krytyki i gremiów przyznających telewizyjne laury były liczne nagrody zdobyte przez serial na przestrzeni lat, m.in.: Ondas dla najlepszego hiszpańskiego serialu, Microfono de Oro (Złoty Mikrofon), Fotogramas de Plata (Srebrne Fotogramy), Premio Zapping (Nagroda Zapping), a także Nagrodę Akademii Telewizyjnej (Academia de la Televisión).

Serial emitowano w kilkunastu krajach w Europie i na świecie: Bułgarii, Bośni, Kosowie, Chorwacji, Słowenii, Finlandii, Francji, Rumunii, Rosji, Chile, Meksyku i Urugwaju.

Włochy, Grecja, Turcja, Portugalia i Czechy emitowały własne wersje wyprodukowane na licencji „Los Serrano”. Także amerykański kanał NBC zakupił prawa do formatu.

d3dnj65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dnj65
d3dnj65