Trwa ładowanie...
d25e55a

Dwa światy

Najnowsze informacje
4.2
(189 głosów)
Oceń:

"Dwa światy" (ang. Spellbinder) to polsko-australijski przygodowy serial telewizyjny dla młodzieży, który powstał we współpracy Telewizji Polskiej, Film Australia i Australian Film Finance Corporation, zrealizowany w 1995 roku. Serial składa się z 26 odcinków, każdy trwa 24 min. Emitowano go w wielu krajach, m.in.: w Polsce, Australii, Francji, Czechach czy Niemczech. Druga seria nosi tytuł "W krainie Władcy Smoków".

Grupa nastolatków jedzie na szkolny obóz w Góry Błękitne. Wśród nich jest Paul Reynolds (na zdjęciu po lewej), który podczas zabawy w jaskini odkrywa przejście do równoległego świata i przez przypadek trafia do niego. Ten równoległy świat jest zupełnie inny od naszego. Jego społeczeństwo to w większości prości ludzie żyjący na wsiach. Poziom cywilizacyjny tego świata przypomina średniowieczną Europę.

W świecie tym rządzą Mistrzowie Magii (ang. spellbinders), którzy wcale nie posługują się magią, lecz nowoczesną technologią, którą ukrywają przed resztą społeczeństwa. Paul spotyka młodą miejscową dziewczynę - Rianę. W krótkim czasie zostają przyjaciółmi. Kiedy Paul zostaje uwięziony w lochach zamku, Riana wyrusza mu na ratunek. Wkrótce Paul i Riana zyskują przychylność maga Correona. Przeciw nim staje jednak mistrzyni magii Ashka, która chce się dostać do świata Paula i dzięki nowej wiedzy opanować świat Riany.

Zdjęcia do serialu były kręcone zarówno w Australii (Sydney i Góry Błękitne) jak i w Polsce (Jura Krakowsko-Częstochowska, Ogrodzieniec, okolice Zawiercia, Zamek Czocha na Dolnym Śląsku. Od 11 lipca do 15 października 1994 zdjęcia kręcone były w Polsce, a od 23 stycznia do 29 kwietnia 1995 w Australii.

W serialu "Dwa światy" występuje międzynarodowa obsada. Głównego bohatera Paula gra aktor polskiego pochodzenia Zbych Trofimiuk (na zdjęciu). Inne polskie nazwiska w obsadzie to: Andrzej Grabarczyk, Piotr Adamczyk, Mariusz Czajka, Leon Niemczyk, Gosia Piotrowska, Krzysztof Kumor.

Dwa światy
Tytuł oryginalny

Spellbinder

Gatunek

przygodowy, fantasy, dziecięce, sci-fi, serial

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25e55a
d25e55a
d25e55a