RozrywkaRobert Makłowicz straszy TVP. Stacja spełni jego żądania?

Robert Makłowicz straszy TVP. Stacja spełni jego żądania?

Robert Makłowicz straszy TVP. Stacja spełni jego żądania?
Źródło zdjęć: © AKPA

17.03.2017 17:31, aktual.: 17.03.2017 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krytyk kulinarny i publicysta Robert Makłowicz wzywa TVP do zaprzestania emisji spotu promującego Telewizję Publiczną. Pismo w tej sprawie wysłała reprezentująca go kancelaria prawna. Makłowicz daje TVP trzy dni na wycofanie spotu albo wycięcie z niego jego wypowiedzi, gdyż jego zdaniem została ona zmanipulowana.

Makłowicz kilka dni temu zarzucił stacji w poście na Facebooku, że zmanipulowała jego wypowiedź i wykorzystała ją do promocji nie programu "Bake Off: Ale Ciacho!", a do reklamowania całej ramówki. - Z mojej wypowiedzi usunięto pierwszą część zdania, które w całości brzmiało: "Telewizja smakuje różnie, ale program "Bake Off" smakuje wyłącznie słodko i doskonale" – mówił.

Stacja początkowo odpierała zarzuty. - Każda z osób biorących udział w nagraniu została poinformowana o tym, że zarejestrowany materiał zostanie wykorzystany w spocie wizerunkowym TVP - tłumaczyła. - Kwestia wypowiadana przez Pana Roberta Makłowicza jest jego autorstwa i została zaakceptowana przez reżysera przedmiotowego spotu - podała w oświadczeniu.

W trakcie afery ze spotem TVP rozstało się z szefową marketingu. Jolanta Fudala twierdzi, że jej odejście nie ma nic wspólnego z zamieszaniem związanym z Makłowiczem. Zapewnia, że była przeciwna produkcji tego spotu.
- _Uważałam, że w reklamówce nie powinny znajdować się żadne znaki towarowe poza logo TVP. Trudno uwierzyć, że występujący w spocie nie zostali zbriefowani. Spot realizowała doświadczona ekipa TVP pod przewodnictwem Ewy Świecińskiej _- powiedziała Radiu ZET Fudala.

Obraz
© AKPA

ZOBACZ TAKŻE:

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (151)
Zobacz także