Trwa ładowanie...
01-09-2016 13:03

"Rinke za kratami": 2. sezon już od 7 września w Polsacie

"Rinke za kratami": 2. sezon już od 7 września w PolsacieŹródło: Polsat
d1ciuup

Przez cztery intensywne tygodnie w Zakładzie Karnym w Siedlcach Rinke Rooyens śledził, o każdej porze dnia i nocy, pracę funkcjonariuszy: dyrektora, wychowawców, ochrony, oddziałowych oraz towarzyszył skazanym recydywistom z długim wyrokiem i tym, którzy już przygotowują się do wyjścia na wolność. Spotkał ludzi z różnych środowisk społecznych, różnych patologii i o różnych osobowościach. Ze zgromadzonych materiałów powstał drugi sezon poruszającego dokumentu "Rinke za kratami", w którym życie i losy osadzonych w zamkniętym zakładzie karnym będą mieszać się i łączyć z historiami funkcjonariuszy, którzy tam pracują. Dając możliwie najbardziej wierny i kompletny obraz tego szczególnego miejsca, jakim jest więzienie.

W drugiej serii cyklu dokumentalnego Rinke Rooyens zaprezentuje tematy i sytuacje związane z różnymi czynnikami motywującymi osadzonych do pracy nad sobą̨, a z drugiej strony przedstawi funkcjonariuszy zajmujących się programami resocjalizacyjnymi oraz same programy realizowane w polskich zakładach karnych. Motywy przewodnie nowych odcinków "Rinke za kratami" to: resocjalizacja, praca, sport oraz kultura. Razem z Rinke poznamy świadectwa osób, które pokonały uzależnienia i dzisiaj swoją postawą mogą̨ być przykładem dla innych więźniów. Ci skazani pracują m.in. jako wolontariusze pomagając chorym i umierającym. Więźniowie opowiedzą o swojej aktywności fizycznej, uprawianych sportach, organizowanych zawodach oraz pasjach i rozwoju indywidualnym. Z kamerą wejdziemy na prowadzone przez funkcjonariuszy zajęcia muzyczne, teatralne i plastyczne.

Z rozmów z pracownikami Służby Więziennej dowiemy się o dostępie do edukacji osadzonych; kursach i szkoleniach, o nauce zawodu, która bardzo często okazuje się najprostszą drogą do nowego, uczciwego życia. Usłyszymy, jakiego typu specjalizacje oferują programy realizowane w polskich więzieniach i jakie kierunki najczęściej wybierają skazani. Realia panujące w więzieniu zostaną pokazane także od strony pracowników Służby Więziennej, którzy przybliżą aspekty swojej codziennej pracy. Widzowie zobaczą nie tylko ich zapał do trudnej resocjalizacji osadzonych, ale także poznają życiowe pasje funkcjonariuszy, którym oddają się w czasie wolnym od służby pełnionej za murem Zakładu Karnego. Spotkamy funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Siedlcach, którzy każdego dnia, poświęcają̨ swój czas i energię, by wszyscy więźniowie mogli dostać drugą szansę i na nowo ułożyć sobie życie.

d1ciuup

- Ponownie chcemy zaprezentować widzom, prawdziwy obraz polskiego systemu penitencjarnego. Nie szukając sensacji, tylko pokazując prawdziwych ludzi i ich często przejmujące historie, udaje się nam tworzyć ciekawy socjologicznie projekt, który nie omija trudnych tematów. Prezentujemy nie tylko losy osadzonych, ale także osób, które na co dzień pracują za murami Zakładu Karnego. Dlatego ten serial dokumentalny, tak wiernie oddaje realia polskiego więzienia i porusza problemy, nad którymi warto się pochylić - tłumaczy Rinke Rooyens, twórca projektu.

Producentem wykonawczym drugiego sezonu serialu dokumentalnego "Rinke za kratami" jest Rochstar. Reżyserem i autorem scenariusza są: Rinke Rooyens i Piotr Jaworski. Druga seria produkcji będzie liczyła dziesięć odcinków i zadebiutuje 7 września, o godzinie 22:05, na antenie Telewizji Polsat.

(fot. Polsat)
Źródło: (fot. Polsat)
d1ciuup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ciuup