Reporter TVN24 obsługiwał mikrofon TVP Info? Artur Molęda wyjaśnia

Artur Molęda jest reporterem TVN24
Artur Molęda jest reporterem TVN24
Źródło zdjęć: © YouTube

09.01.2024 14:31, aktual.: 09.01.2024 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawica zarzuca rządzącym, że chce zrobić z TVP drugi TVN. Jedna z internautek jest przekonana, że znalazła na to właśnie dowód. Dziennikarz TVN24 miał zadawać pytania Maciejowi Wąsikowi w imieniu swoim i TVP Info. A jaka jest prawda?

Sympatycy PiS nie mają dobrego zdania o TVN. Wielu z nich żałuje, jak można przeczytać w sieci, że nie udało się jej uciszyć dzięki tzw. lex TVN. Najczęściej powtarzanym za prawicowymi publicystami i samym Jarosławem Kaczyńskim argumentem przeciwko stacji jest ten, który odnosi się do jej "grzechu pierworodnego".

- TVN przecież został stworzony przez zwykłą agenturę ubecką czy wręcz sowiecką w Polsce - wyznał prezes na spotkaniu wyborczym w Suwałkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ale TVN dla przeciwników to nie tylko telewizja "ubecka", to także "Tusk Vision Network", czyli tuba propagandowa obecnego premiera. Na prawicy powszechne są obawy, że zmiany w TVP służą tak naprawdę jej przekształceniu w "TVN bis". Świadczyć o tym mają ostatnie transfery personalne między stacjami. Stawką walki z reformą medialną rządu jest więc, według sympatyków PiS, pluralizm i wolność słowa.

"Panie Tusk, po panu dwa TVN-y?" - grzmiał retorycznie na konferencji prasowej Mariusz Błaszczak.

W sieci krąży zdjęcie, które ma dowodzić, że ten proces "ujednolicania" dwóch konkurencyjnych telewizji wszedł na kolejny poziom. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że Artur Molęda z TVN24, rozmawiając z Maciejem Wąsikiem, trzyma mikrofon nie tylko swój, ale również TVN Info.

"Można? Można! I jak eco… (pisownia oryginalna - przyp. red.) Kiedy TVN i TVP to w końcu jedno i to samo... #WolneMedia #WolnośćSłowa" - zauważyła użytkowniczka.

Sprawę wyjaśnił sam reporter.

"To nie moja ręka. Obok stała reporterka TVP Info" - stwierdził Artur Molęda.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (47)
Zobacz także