Trwa ładowanie...
30-01-2016 02:04

Rekordowy powrót ''Z archiwum X''

Share
Rekordowy powrót ''Z archiwum X''
d226c98

Odcinki nowego "Z archiwum X" biją rekordy oglądalności. W samych tylko Stanach Zjednoczonych pierwszy epizod przyciągnął ponad 21 milionów widzów. Produkcja kilkakrotnie podnosi średnie dobowe udziały stacji FOX Polska, a kanał w czasie emisji serialu bije na głowę inne stacje z amerykańskimi serialami.

Już pierwsze dane, którymi dysponowała realizująca serial stacja Fox, wyglądały bardzo optymistycznie. Mówiło się o oglądalności na poziomie 16 milionów widzów. Teraz firma podsumowała wyniki z emisji telewizyjnej, oglądalności na Video on Demand, z nagrywarek cyfrowych oraz prezentacji w serwisie Hulu.

W samej telewizji pierwszy odcinek serialu Chrisa Cartera obejrzało 16,2 miliona widzów. 2,1 miliona odbiorców obejrzało serial w serwisie Video on Demand, a kolejne 2 miliony z nagrywarek DVR. Do tego dochodzą jeszcze wyniki z serwisu Hulu, gdzie również serial udostępniono - w ciągu trzech dni od premiery po produkcję sięgnięto 1,1 miliona razy.

d226c98

Innymi słowy, całościowy wynik oglądalności pierwszego odcina "Z archiwum X" z trzech pierwszych dni od jego premiery wyniósł w USA 21,4 miliona widzów.

W Polsce produkcja zadebiutowała dzień po premierze amerykańskiej i również przyciągnęła rekordową dla kanału Fox widownię. Dokładne statystyki u nas wyglądają następująco: premiera pierwszego odcinka przyciągnęła 74 tysięcy widzów, dając stacji udział w tym czasie na poziomie 1,04 procenta. Dzięki temu kanał poprawił wynik pasma wieczornego o 580 procent w stosunku do 6 poprzednich tygodni.

Po emisji trzech odcinków natomiast kanał Fox Polska zanotował średnią oglądalność 150 tys. widzów. Najwięcej odbiorców w analizowanym okresie zgromadził drugi odcinek produkcji. Oglądało go średnio 178 tys. widzów, a pierwszy śledziło 97 tys. osób (zaraz po jego pierwszej emisji nadana została powtórka).

d226c98

FOX Polska w czasie nadawania serialu zdecydowanie wygrywa walkę o widza ze swoimi głównymi konkurentami - stacjami nadającymi głównie seriale amerykańskie. Gorzej od stacji emitującej „Z archiwum X” wypadają: AXN, Comedy Central i 13 Ulica.

Serial "Z archiwum X" został wprowadzony jednocześnie na ponad 60 rynkach obsługiwanych przez Fox International Channels w dniach 25 i 26 stycznia. Korporacja prowadzi strategię, zakładającą emitowanie seriali na wielu rynkach bezpośrednio po premierach amerykańskich.

Przypomnijmy, że do "Z archiwum X" powróciły gwiazdy cyklu sprzed lat - w tym David Duchovny i Gillian Anderson. Realizacją kieruje Chris Carter, pomysłodawca serialu.

Zobacz także: "Z archiwum X" powraca

d226c98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d226c98
d226c98