Rekordowa oglądalność. "Wielka piątka TV Republiki zdeklasowała rywali"

Michał Rachoń i Danuta Holecka
Michał Rachoń i Danuta Holecka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.05.2024 06:37, aktual.: 02.05.2024 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W środę, 1 maja, w głównym wydaniu serwisu informacyjnego TV Republika wiadomością dnia, oprócz "blasków i cieni bycia w UE", było przedstawienie rekordowych wyników oglądalności. Punktem odniesienia były dane zebrane w piątek, 26 kwietnia, który dla stacji Tomasza Sakiewicza okazał się dniem wyjątkowo udanym.

We wstępie Michał Rachoń złożył widzom TV Republika deklarację: - Nie mam najmniejszej wątpliwości, że jest to tylko kwestią czasu, gdy po prostu będziemy najchętniej oglądaną telewizją w Polsce. - TV Republika cały czas pnie w górę. Dziękujemy za zaufanie – dodała prowadząca "Dzisiaj" Danuta Holecka.

Przed kilkoma dniami Tomasz Sakiewicz w mediach społecznościowych wrzucił informację, że w piątkowy wieczór pięć programów TV Republika miały wyższą oglądalność niż TVN24. 1 maja w "Dzisiaj" zdradzono więcej szczegółów na ten temat. Pokazany został m.in. "wykres oglądalności stacji informacyjnych z 26 kwietnia 2024 roku", z którego wynika, że tego dnia TV Republika przez kilka godzin faktycznie była liderem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

TV Republika wysunęła się na pierwszą pozycję około godziny 17 podczas "Expresu Republiki". Później wyprzedził ją TVN24, jednak od godziny 19:00 do 19:25 stacja Sakiewicza znów była na czele. Podczas programu "Dzisiaj", który tego dnia prowadziła Holecka, widownia sięgała ponad 400 tys. widzów. W tym czasie TVN24 był daleko w tyle, miał dwa razy mniejszą widownię.

Po godzinie 20 lider oglądalności zmieniał się co kilkadziesiąt minut. TV Republika wysuwała się jeszcze na prowadzenia, gdy emitowane były programy "AGORA Klarenbacha", "Kulisy Manipulacji" oraz "Piachem w tryby". - To wielka piątka TV Republiki, która zdeklasowała rywali – powiedział Konrad Chmioła, który przygotował materiał.

- W piątek z TVN24 i wszystkimi pozostałymi stacjami informacyjnymi wygrywały zarówno programy, które w ramówce są od niedawna, jak i te, które są naszymi okrętami flagowymi od lat. "Kulisy Manipulacji" i "Dzisiaj" to programy, które są z nami od początku istnienia stacji, a "Express Republiki", "Agora Klarenbacha" i "Piachem w tryby" to nasze nowe propozycje – podsumował dyrektor programowy Republiki Michał Rachoń.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozkładamy na czynniki pierwsze fenomen "Reniferka", przyglądamy się skandalom z drugiej odsłony "Konfliktu" i zachwycamy się zaskakującą fabułą "Sympatyka". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (209)
Zobacz także