Trwa ładowanie...

Rekordowa liczba skarg na TVP. Cztery razy więcej niż na TVN

Brak obiektywizmu, materiały szkodliwe dla dzieci i wulgaryzmy. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła od początku roku kilkaset skarg. Niechlubnym rekordzistą jest Telewizja Polska i jej programy informacyjne.

Rekordowa liczba skarg na TVP. Cztery razy więcej niż na TVNŹródło: Materiały prasowe
dxhbr0k
dxhbr0k

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, do KRRiT od początku roku wpłynęło 228 skarg na programy Telewizji Polskiej. Na drugim miejscu z wynikiem 51 skarg uplasowała się grupa TVN, zaś audycje Polsatu oburzyły tylko 6 autorów skarg adresowanych do KRRiT.

Zgodnie z procedurą rada prosi nadawcę o materiały, których dotyczą skargi, poddaje je analizie i daje możliwość wyjaśnienia czy odpowiedzi na stawiane zarzuty. Jeśli eksperci uznają, że autorzy programów rzeczywiście dopuścili się pewnych nieprawidłowości, rada może nałożyć na daną stację karę finansową.

Nieoficjalnie mówi się, że najwięcej skarg złożono pod adresem programów publicystycznych i informacyjnych, których autorzy nie przestrzegają zasad obiektywizmu, źle oznaczają materiały szkodliwe dla nieletnich i dopuszczają wulgaryzmy.

dxhbr0k

- Takie zarzuty są obecne w skargach dotyczących wszystkich wymienionych nadawców - powiedziała Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowa KRRiT w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Telewizja Polska przoduje w niechlubnym rankingu skarg składanych do KRRiT. W marcu i kwietniu 2017 r. na same "Wiadomości" złożono 14 skarg. Z kolei wydanie programu informacyjnego TVP 1 z 31 marca 2018 r. zaowocowało aż 67 pismami z prośbą o ukaranie władz stacji.

dxhbr0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhbr0k